RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Promocja książki pt.: "Cmentarz nieśmiertelnych"

  • Dodano: 2016-04-26 07:45, aktualizacja: 2016-04-26 07:17
Spotkanie autorskie poświęcone promocji książki pt.: "Cmentarz nieśmiertelnych" z wybitnym śląskim malarzem, grafikiem, pisarzem, publicystą, krytykiem artystycznym i literacki, alchemikiem słowa, twórcą obrazów ezoterycznych. Laureat nagrody "Optimus Auctor Silesianus", nominowany do nagrody "NIKE". 
 
 
"Cmentarz nieśmiertelnych"
W książce zebrano kilkanaście esejów dotyczących w olbrzymiej części Szklarskiej Poręby, co prawda nie w odniesieniu do prehistorii, lecz do ludzi, którzy kształtowali atmosferę Schreiberhau na prze­ło­mie XIX i XX wieku, czyniąc ze śląskiego kurortu miejsce wyjątkowe – kolonię artystów, wcale nie gorszą od innych, takich choćby jak ta archetypiczna w Worpswede. 
 
 
Eseje Wańka kreślą jednak szlaki dalece wybiegające poza Szklarską Porębę, Świeradów-Zdrój, Jagniątków-Agnieszków, gdzie ostatecznie w dostojnym pałacu Wiesenstein zamieszkał noblista Gerhart Hauptman. (…) W ten oto dyskretny i zupełnie naturalny sposób, podążając śladami swych bohaterów i anegdot z nimi związanych, przywraca Waniek Śląskowi, a szczególnie Kolonii Artystów Schreiberhau – jak sam pisze – „łączność z ogólnoeuropejskim krwiobiegiem kulturalnym”. 
 
 
Z tego właśnie powodu "Cmentarz nieśmiertelnych" Henryka Wańka będą mogli docenić nie tylko miłośnicy rozmaitych "silesiaków", śledzący jego twórczość od bez mała początku lat dzie­więć­dzie­sią­tych, urzeczonych przede wszystkim krajobrazem i duchowością Śląska, co ludzie zatopieni w całej europejskiej tradycji literackiej. 
 
 
 
W czasie spotkania z Henrykiem Wańkiem będzie można zakupić publikację oraz zdobyć autograf. 
 
 
Biblioteka Centralna, (Galeria Krekot), Wirek
ul. Dąbrowskiego 18
Tel. (32) 242 05 86"
 
Promocja książki pt.: "Cmentarz nieśmiertelnych"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.