Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przemarsz w obronie kopalni Pokój [audio]

 • Dodano: 2015-01-12 20:00, aktualizacja: 2015-01-12 22:47
Ponad 2 tysiące osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji spod KWK „Pokój” pod urząd miasta. Pod kopalnią tłum śpiewał piosenkę napisaną na okoliczność protestu, a także wspierał się wzajemnie. 
 
Pod zakład przyjechał także Jarosław Kaczyński, który w nowobytomskim Miejskim Centrum Kultury brał udział w wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS, na którym mowa byłą o sytuacji w górnictwie. Polityk mówił do górników, by się nie poddawali i walczyli o swoje prawa.
 
Za takie decyzje, jakie teraz podejmuje rząd, płacą zazwyczaj zwykli ludzie, a ci, którzy na tym dorabiają, pozostają w swojej dobrej sytuacji (...). Trzeba zdecydowanie powiedzieć „dosyć” i być zdecydowanym - mówił  Jarosław Kaczyński.
 
Po wysłuchaniu tych słów górnicy, ich rodziny i mieszkańcy miasta przemaszerowali pod urząd miasta, gdzie przywitała ich sekretarz Rudy Śląskiej Grażyna Janduła-Jonda, która życzyła górnikom szczęśliwego rozwiązania sprawy, a także przekazała wyrazy solidarności od prezydent miasta Grażyny Dziedzic, która była w tym czasie obecna na rozmowach włodarzy miast z premier Ewą Kopacz. Pod urzędem zebrani odśpiewali hymn narodowy i rotę.
 
Posłuchaj poniżej nagrania z fragmentu przemówienia Jarosława Kaczyńskiego pod KWK „Pokój”.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (42)    dodaj komentarz »

 • NOEY

  TRZECH WRZODÓW, !!!!!!

 • ZEFEL

  TRZECH NAJWIĘKSZYCH PODPALACZY, ROZRABIACZY,ZIEJĄCYCH JADEM, BURZYCIELI POLSKI, CHCĄ WOJNY, TO DO DONBASU..BO NAM SIĘ DOBRZE I SPOKOJNIE ŻYJE...!!!!

 • kajek

  o rzesz, gdybym wiedział że ta kacza menda tu przyjedzie, to bym tam tez był.z paroma jajami, aby go przywitać w imieniu opcji niemieckiej.

 • emeryt z Pokoju.

  A co ten karzeł robi na Pokoju? kto go tam zaprosił, państwo T.?Przyjechał zbić kapitał polityczny na ludzkiej biedzie i tragedii?A co on jak był premierem zrobił dla górnictwa?

 • emeryt Halemba

  ustawa 25 lot dołu którą sld za Cimoszewicza chciała zmienić na wiek 50 pare lat

 • ..

  Mniejsze zło to nie znaczy PIS? Czyli kto? Ludzie, od 7 lat rządzi PO jak wam tak dobrze to głosujcie na PO albo nie idźcie na wybory, nie zmieniajcie nic a potem narzekajcie... Narzekajcie na Kaczyńskiego, chwalcie Kopacz i tą całą koalicje, bo przecież oni są okej, a PIS jest winny wszystkiemu mimo że nie rządzi, ale tvn tak mówi więc tak jest.

 • ANDŻEJ

  Winni są w zasadzie wszyscy, bo wszyscy byli już u władzy i nic się specjalnie nie zmieniło. Jarosław też już rządził. Niby tylko połowę kadencji ale za jego czasów administracja rządowa i dług publiczny wcale się nie pomniejszały, wręcz przeciwnie, ciągle rosły, podobnie zresztą jak u poprzedników. To prawda, że psubraty z PO zaciągają kredyty w tempie rakietowym ale fakt, że Kaczor, wcześniej Miller, Buzek i inni robili to samo świadczy, że nikt nie zawracał z drogi, która doprowadziła nas do miejsca w którym jesteśmy. A to dlatego, że ciągle od 25 lat głosujecie na socjalistów, którzy co 4 lata sprzedają wam ten sam bajer. Wałęsa obiecał wam Japonię, Tusk Irlandię, a Kaczyński chce wam ofiarować TYSIĄC MILIARDÓW złotych (!!!) z kosmosu. Niestety prawda jest taka, że Jarek niczym specjalnie nie wyróżnia się spośród ferajny obecnej dzisiaj w sejmie. To taki sam socjaldemokrata jak Kopaczowa, Tusk, Miller i cała reszta, zresztą sam się przyznał, że jego idolem jest komunista z Sosnowca Edward Gierek. Socjalista zaś, nie potrafi pomnażać pieniędzy i robić biznesu. Socjalista potrafi tylko brać na kredyt i zdzierać coraz wyższe podatki, a w takich warunkach o dobrobycie możemy zapomnieć. Bo socjalizm zawsze, prędzej czy później, kończy się bankructwem - co historia nieraz bardzo brutalnie udowadniała. Otóż nam potrzeba kapitalisty na miarę Karola Goduli, który budował kopalnie z własnych pieniędzy, żeby zarobić jeszcze więcej pieniędzy, na czym korzystała cała Ruda Śląska. Tak się buduje dobrobyt! Taka mała dygresja na koniec. Godula miał szczęście, że urodził się w czasach, w których nikt nie słyszał jeszcze o związkach zawodowych, inaczej zarżnęli by mu biznes zanim zbudowałby drugą kopalnię.

 • ja

  Za dużo dostali hieny jedne,nawet na emeryturze maja przywileje.Niech zamykają te gruby a pracownicy niech się zabierają do pracy za 1360zł, zobaczymy czy im będzie tak wesoło bez żadnych dodatków.Koryto staje się puste hieny.

 • Sol

  Tyłek przez lata chciało się grzać a teraz na górników " hieny"? Trzeba było mieć tyle odwagi żeby zjechać na dół i mieć przywileje. Z okazji nowego roku życzę Ci " pustego koryta".

 • hiena cmentarna

  Widać od razu że pan WSIOWY. Do PGR-ów świnią dogadzać!

 • anonim

  Za dużo mają i jeszcze na emeryturze mają przywileje. Niech zamykają te kopalnie a ludzie się biorą do szukania pracy za 1360 na rękę. Pijawy

 • ANDŻEJ

  To tylko po części wina przywilejów reszta to państwowe kierownictwo. Każda państwowa firma, czy to PKP, czy poczta, nawet służba zdrowia zwyczajnie zdychają. To dowód na to, że wszystkie te cymbały, łącznie z Jarosławem, nie mają pojęcia o biznesie. Właściwie trudno im się dziwić, bo na państwowej misce, w dodatku sejmowej, pensja obficie skapuje co miesiąc pewnikiem bez starania. Należy współczuć tym ludziom i modlić się o zdolnego kapitalistę, co nie tylko wszystko to z dna wyciągnie ale jeszcze zrobi z tych kopalń potęgę!

 • obserwator

  a jeszcze jedno powiedzcie mi komu z stolicy zależy na dobru Śląska lub Ślązaków ???

 • ANDŻEJ

  Im zależy tylko na własnych nosach. Możesz być pewien, że zwykłego warszawiaka mają tak samo głęboko w d... jak Ciebie czy mnie. Pozdro!

 • żona hajera

  PISiory mają parcie na KW... ale nie na Kompanię Węglową a na Kampanię Wyborczą... jak zawsze dobry wujek jest tam gdzie się coś dzieje a jeśli dojdą do władzy to co ? będzie to samo co z PO... obiecanki cacanki a głupiemu radość

 • ja

  Ok, ale czasami trzeba wybrać mniejsze zło, następnej kadencji PO nie zdzierżę, zamkną wszystkie kopalnie, pozamykają wszystko, a wy nadal będziecie głosować na PO...

 • żona hajera

  mniejsze zło to nie znaczy PIS no bo będzie to samo co PO... eh widocznie nie ma godnej partii do rządzenia Naszym krajem

 • Jo

  Zgodzom sie z Tobom w 100%.Jak Kaczyński boł prymierym to pod oknym pielegniarki protestowali i zrobiyli biołe miasteczko to kaczyński sie z nich jaja robioł,a teroz wielki przijaciel Górnikow.Niy wierza politykom bo wszyscy som take same.

 • Ruda

  Jeszcze tak nie dawno pan Kaczyński tak wypowiadał się o Ślązakach "śląskość jest po prostu pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypu[...]nie przyjęciem po prostu zakamuflowanej opcji niemieckiej" i jeszcze Śląsk jest takim miejscem, gdzie natężenie negatywnych zjawisk, natężenie patologii jest bardzo wysokie. A teraz lans na śląsku SZOPKA!!!!!!!

 • adas

  to zjedz na doł ci..... i przezyj w przodku czy ścianie jedyn rok i piekorzu bydziesz wiedzioł czymu majom te przywileje brak mi słów dla takich jak ty :(

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.