Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przy przejeździe kolejowym usuwają szkody górnicze

 • Dodano: 2016-02-19 14:30
Już od listopada na przejeździe kolejowym w Wirku działa ciężki sprzęt. Pytacie, co dokładnie dzieje się w okolicach przejazdu? Czy linie kolejowe planują tam jakąś inwestycję? Otrzymaliśmy odpowiedź od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., które są zarządcą tego terenu. Okazuje się, że prace związane są ze szkodami górniczymi zaistniałymi w tym rejonie.
 
Uprzejmie informuję, że na linii kolejowej Katowice Ligota – Gliwice (linia nr 141) na odcinku Ruda Kochłowice – Ruda Bielszowice (ok. 3 km) prowadzone są od listopada 2015 roku prace związane z usuwaniem skutków eksploatacji górniczej pod linią kolejową nr 141 na obszarze górniczym kopalni Halemba Wirek - mówi Jacek Karniewski z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
 
Inwestorem prac jest Kompania Węglowa S.A. Przy okazji wyrównywania poziomu torów, który uległ znacznej zmianie, firma z Żagania prowadząca remont dokonuje też rozbiórki wiat po dawnych peronach.
 
Zakres prac obejmuje korektę uszkodzonego poziomu torów nr 1 i 2, wymianę nawierzchni w torach i na przejazdach kolejowo-drogowych:  kat. „D” na ul. Wireckiej i  kat. „A” na ul. 1 Maja, rozbiórkę stalowych konstrukcji wiat peronowych i peronów na przystanku osobowym Ruda Wirek, wzmocnienie skarp nasypów, roboty odwodnieniowe, wycinkę drzew i krzewów oraz roboty z branży elektroenergetycznej, czyli przebudowę sieci trakcyjnej i wymianę słupów trakcyjnych przy torach nr 1 i 2. - wymienia Jacek Karniewski z PKP PLK.
 
Planowany termin zakończenia prac to IV kwartał 2016 roku. Na tę chwilę prowadzony remont nie utrudnia ruchu drogowego w tym rejonie. 

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • obserwator

  Po ukończeniu prac powinni położyć nowy asfalt na wireckiej, bo to co wyczyniają ciężarówki dowożące kamień i cała machineria tam pracująca na torach to jest jak dziki rajd z prędkością 100 km/h. Asfalt pęka jak złoto i znów będzie, że to niby szkody górnicze.

 • Hanys

  Szkoda, że Nasi Urzędnicy nie wpadli na pomysł rewitalizacji ruchu pasażerskiego 5 szynobusów na dzień. z Gliwic strefy(łabędy) do katowic przez chorzów batory.

 • debil

  poco tyn durny pasek zas na gluwny stronie jest zas jakis debil to wymyslil zeby przeszkadzalo

 • jo

  pół roku bezmałaś i sie Pilocik kapła że tam sie coś dzieje haha

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.