Wiadomości z Rudy Śląskiej

Puchar Śląska Karate Kyokushin

  • Dodano: 2017-05-26 07:15, aktualizacja: 2017-05-26 06:28

Aż 360 zawodników z 25 klubów wystartuje w tegorocznym Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin. Zawody odbędą się w Rudzie Śląskiej w najbliższą sobotę /27 maja/ o godz. 10.00 w hali MOSiR w Halembie. Wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny.

To już trzecia edycja zawodów – mówi Roman Dymek, prezes Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. – Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością, co nas niezmiernie cieszy – dodaje. Weryfikacja zawodników odbędzie się już w piątek /26 maja, od godz. 16.00 do 19.30/ w siedzibie klubu przy ul. Ratowników 2 w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu. Oficjalne rozpoczęcie zawodów nastąpi w sobotę /27 maja, o godz. 10.00/ w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Halembie.

Zawodnicy rozpoczną od konkurencji kata, czyli indywidualnej prezentacji przez zawodników form obrony i ataku. Do tury finałowej przejdzie tylko 8 zawodników w każdej kategorii wiekowej. Finały kata przewidziane są na godz. 11.30. Z kolei o 12.30 planowane jest rozpoczęcie eliminacji kumite, czyli walk. Potrwają one do ok. godz. 15.00. Od godz. 15.00 odbędą się finały kumite, a o godz. 16.00 nastąpi dekoracja zawodników. Rywalizacja będzie odbywać się na 3 matach jednocześnie.

Musimy pamiętać, że celem karate jest przede wszystkim rozwój duchowy – podkreśla Sensei Roman Dymek 4 dan. – Dlatego podczas treningów kładziemy szczególną uwagę na wykształcenie u zawodników cierpliwości, przewidywania ruchów i reakcji przeciwnika, pełnego zaangażowania, a także pozytywnego podejścia do wyzwań – wylicza. – Karate zapewnia nam nie tylko doskonały rozwój fizyczny, ale także świetnie wpływa na rozwój osobowości i charakteru, szczególnie młodych ludzi – podkreśla.

Kata i kumite to obok kihon elementy nauki karate, w którym można wyróżnić wiele stylów i odmian. Kyoukushin, trenowany m.in. w rudzkim klubie, jest jednym z nich, opracowanym w ubiegłym wieku przez Masutatsu Oyamę. Rudzki klub działa w obecnej formie organizacyjnej od 1992 roku, a początki karate w Rudzie Śląskiej sięgają 1974 roku. Aktualnie w klubie funkcjonuje 7 sekcji (dwie w Nowym Bytomiu i po jednej w Orzegowie, Wirku, Bykowinie, Halembie i Rudzie), w których ćwiczy ponad 150 osób. Zajęcia prowadzi sześciu instruktorów.

Zachęcam do zainteresowania się tą dyscypliną i odwiedzenia naszego klubu przy ul. Ratowników 2 – mówi Roman Dymek. – Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku od godz. 18.00 – zaprasza.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.