Wiadomości z Rudy Śląskiej

Punkt darmowej pomocy prawnej w nowym miejscu

 • Dodano: 2016-06-30 14:00, aktualizacja: 2016-06-30 15:02

Rudzianie chętnie korzystają z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Od 6 czerwca punkt w Halembie zmienił lokalizację. Zobacz, gdzie teraz działa.

W styczniu uruchomiono w mieście 6 punktów darmowej pomocy prawnej dla mieszkańców. Jeden z nich, dotychczas działający przy ul. Solidarności, zmienił miejsce. Teraz po pomoc w Halembie udajemy się do filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej.
 
Punkt przy ul. 1 Maja 32 w dzielnicy Halemba otwarty jest w poniższych godzinach:
 • poniedziałek 11:00 – 19:00
 • wtorek 14:00 – 18:00
 • środa 11:00 – 15:00
 • czwartek - nieczynne
 • piątek 11:00 – 15:00
 
Reszta punktów nie zmienia godzin otwarcia. Tutaj znaleźć można godziny otwarcia darmowych punktów porad prawnych.
 
Gdzie możemy znaleźć takie punkty? Znajdują się one w Nowym Bytomiu (dwa punkty przy ul. Niedurnego 46), Bykowinie (ul. 11 Listopada 15a), Halembie (ul. 1 Maja 32), Orzegowie (ul. Kardynała Augusta Hlonda 29), Wirku (ul. Sygietyńskiego 6) oraz Rudzie (ul. Ballestremów 16).
 
Pomoc prawna finansowana jest ze skarbu państwa. Ruda Śląska otrzymała w tym roku na ten cel dotację w wysokości 380 800 zł.
 
Jak mówią pracownicy filii nr 18 MBP w Halembie, już podczas pierwszych dni funkcjonowania punktu pod nowym adresem po poradę przyszło bardzo dużo osób. Zmiana miejsca nie zniechęciła mieszkańców do skorzystania z pomocy. Ta forma sprawdza się i jest dla niektórych osób jedyną możliwością uzyskania wsparcia prawnego.
 
Nie każdy może je jednak otrzymać. Sprecyzowano warunki, które trzeba spełniać, aby móc prosić o bezpłatną poradę prawną w oferowanych punktach - to między innymi wiek poniżej 26 lub powyżej 65 roku życia, pobieranie świadczenia z MOPS, posiadanie Karty Dużej Rodziny.
 
Minęło już pół roku, odkąd darmowe poradnictwo prawne działa na nowych zasadach. Jakie macie spostrzeżenia? Korzystaliście z rudzkich placówek nieodpłatnego poradnictwa prawnego?
 

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • anonim wirek

  Mnie też odmówili pomocy. Nie poinformowali mnie, że mogę z niej skorzystać jeśli pobieram zasilek z mops. Pytali tylko o wiek a dowiedziałam się, że są inne kryteria z tego artykulu

 • ania

  szkoda godac wszystko fajnietylko menelom pijakom pomagaja tak jak te +500zl otrzymuja [...] co chleja i pija no teraz otwarli noew wyremontowanie gdzie dawny balato pod okem mopsu ..mozna zobaczyc gdzie przepija kase a dzeci chodza po hasokach .kupuja telefony za 400zl a jesc nie ma co.....tak samo porady trzeba by chocic brydny .smierodzocy to .zasa wszystko jest ....porady gdy przyjdzie czlowiek normalny nie musi placic kase....

 • ściema

  Zawsze można się zwolnić z roboty i iść po poradę.

 • rsl

  Oto myślenie typowego mopsiarza i nietwierdze źe nim jesteś bo to tylko komentarz. Są ludzie ktorzy pracują i ledwie przędzą ale pracują i moźe ich niestać na prywatne porady . Albo pomagamy wszystkim albo nikomu .

 • szagi

  ŹENADA NIE POMOC BYŁEM TAM OSOBIŚCIE I POMOCY NIE OTRZYMAŁEM BO PRACUJE. TYLKO NIEROBOLE I LEWUSY MOGĄ KORZYSTAĆ . POZDRAWIAM PRAWNIKA KTORY TAM SIEDZI JEGO PROPOZYCJA TO 400STA ZETA ZA WYPISANIE KRÓTKIEGO PISMA DO SĄDU .

 • talki paradoks

  Spostrzeżenie jedno: normalnie pracujący ludzie muszą mieć na wszystko pieniądze, bez względu na zarobki, a nierobole i dziecioroby idą do mops-u i mają nawet darmowe porady prawne.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.