Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Radni przyjęli budżet miasta na rok 2015

 • Dodano: 2014-12-30 15:45, aktualizacja: 2016-09-20 13:35

Za nami V sesja Rady Miasta, sesja rozpoczęła się od złożenia ślubowania nowych radnych: Grzegorz Handler zastąpił Michała Pierończyka, Witold Hanke wszedł do rady za Annę Krzysteczko, a Norbert Rózga zastąpił Aleksandrę Skowronek.

Sprawozdanie z prac Sejmu RP złożyła Danuta Pietraszewska, głos zabrał także Grzegorz Tobiszowski. 

Radni Rady Miasta Ruda Śląska przyjęli projekt budżetu miasta na rok 2015 stosunkiem głosów 16 za, 0 przeciw, 8 radnych się wstrzymało. Przyjęto także projekt Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Ruda Śląska na lata 2015 – 2029. 

Kolejne w porządku obrad uchwały dotyczyły wyrażenia zgody na oddanie w użytkowanie wieczyste działek gruntu położonych w Rudzie Śląskiej.

Wybrano także przedstawicieli Rady Miasta Ruda Śląska do składu Miejskiej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Rudzie Śląskiej, tymi wybrani zostali Andrzej Stania oraz Dorota Tobiszowska. Na przedstawicieli Rady Miasta Ruda Śląska w Społecznej Komisji Mieszkaniowej w Rudzie Śląskiej wybrano Jacka Jarockiego i Andrzeja Stanię.

Kolejna sesja Rady Miasta obędzie się 22 stycznia 2015r.

Radni przyjęli budżet miasta na rok 2015

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

 • Ciekawski

  A Ja chciał bym wiedzieć ile kilometrów przejechał służbowy samochód i koszty utrzymania prezydentów Rudy Śląskiej w latach 2oo7 do 2010, a ile w latach 2011 do 2014 ?

 • Rudzianin

  SzP.Rózga,proszę zażądać (bo prosić pan nie umie )o te wszystkie dane z osmiu lat(207=2010 za Stani i 2011-2014 za P.Dziedzic ),bo za cztery nie będzie miał Pan z czym porównać i znowu będzie Pan pyszczył z mównicy. Ps. Dobry zwyczaj panujący dotychczas na sesjach nakazuję,tu cytat : Pani Przewodnicząca,Wysoka Rado,Pani-państwo Prezydenci,zaproszeni goście : A Pan i P.Korek dziwią się,że P.Prezydent wychodzi.Na początku każdy popełnia błędy więc liczę na poprawę i dobre wychowanie. Pozdrawiam

 • ślązaczka

  Teraz pani prezydent nie może powiedzieć że radni nie podpisali budżetu i nie mogła zrealizować obietnic wyborczych

 • NOWY

  A PRZECIEŻ TAK PSIOCZYŁA NA A.STANIĘ ŻE ZADŁUŻA GMINĘ...!!

 • ZEFEL

  JEDEN DŁUG SIĘ SPŁACA A KOLEJNY ZACIĄGA, TO JAKAŚ PARANOJA.!!!

 • Henio

  Brawo radni, za 4 lata będziecie słuchać od białej damy, kto winny zadłużenia miasta.

 • mm

  Rewelka, służba zdrowia 7 mln, obsługa długu 19 mln. Jeszcze ktoś ma ochotę się zadłużać ??? Co do kwoty jaką dowala na barki miast jaśnie rząd w postaci kasy na oświatę to nie mam pytań. Dziwne, że tutaj nikt nie widzi jakie to niesprawiedliwe.

 • Koniec

  Jaki z ciebie ciul! Szukasz dziury tam gdzie jej nie ma! Z tym długiem to już jakaś fobia ludzie! Budżet w RŚL to wielkie nieporozumienie! Czarno na białym widać ze ta Rada to dno! MOPS+KZK+ MPGM+aquadrom+UM stanowi 45% wydatków. Złodzieje się urządzili! Wydatki na oświatę do zrewidowania, bo Ruda to miasto bez perspektyw i pracy, które stopniowo sie wyludnia więc coś chyba jest nie tak!? Kogo zamierza to miasto "oświecać"? Niech Rada zacznie od siebie! Banda baranów, srajacych w stołki za publiczne pieniądze

 • rudzianine

  Czekamy na te obietnice Pani Prezydent w kampani.

 • inny

  Pierończykowi ludzie zaufali a on znów zdobył glosy na radnego i po stołek.

 • Natalia

  Ten Rózga to tylko wrzeszczeć potrafi.Ciekawe ile musiał czekać na tę chwilę,aby się wreszcie wyryczeć.Skąd te wszystkie nerwy.Pensja nie mała,rada osiedla -funkcja przewodniczącego też 2600 zł na m-c,jako radny drugie tyle,a on ciągle zły.Każdy na jego miejscu siedział by przy kominku i cieszył się z życia .Ale nie on.Niestety na nerwusów nie ma rady.Radzę sobie melisy zaparzyć.

 • logo

  Jaka Szybka reakcja. To jednak nie zmieniła się ilość Radnych (na szczęście)

 • obserwator tv sfera

  Reakcja może szybka,ale i tak błędna ponieważ 16 głosów było za,a 8 się wstrzymało.Nikt nie był przeciwny tej uchwale.Radny Jarocki chyba ma na imię Jacek,a nie Jarosław.

 • logo

  Ilu mamy Radnych w Rudzie Śląskiej?Bo wychodzi że 26 (18 za i 8 przeciw ?!)

 • obserwator

  Podobno Józek O. się zakradł i podniósł rękę. Z przyzwyczajenia policzyli....

 • bytom

  Kierowniczka CISu jak pilna uczennica. Jakieś zeszyty, kartki, segregatory, tylko brakuje piórnika i kredek. Czekam jak kiedy łapkę podniesie i zagai "a psze pani, a ja chciałabym coś powiedzieć".

 • ja

  Bytom to się nazywa obsesja. Tu na punkcie tej Pani. Lecz to, póki czas. Dobrze radzę.

 • orzegowianka

  tego się nie da wyleczyć , ta osoba jest beznadziejnie chora z zazdrości , skrajny przypadek

 • Ares

  Stania w komisji mieszkaniowej? Machloje na porzadku dziennym znowu sie rozpoczna...

 • Rudzianin

  1)Sz.P.Rózga,pomimo niskiego wzrostu bardzo dobrze Pana słychać zza mównicy więc nie powinien Pan tak podnosić głosu na sesji RM. 2)Co mnie obchodzi Bydgoszcz ? 3)Kto woził w bryczce po Rudzie Śląskiej p.Otylię Jędrzejczak i chciał Jej wystawić pomnik za życia pt. :Oti : 4) Ile pieniędzy wydano za p.Stani na projekt i zaczęte prace inwestycyjne i kto przegłosował na sesji RM Budowę tego obiektu ? Pan będzie odpowiadał z mównicy P. Prezydent,a Ja Panu na tym forum. Pozdrawiam

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.