RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rajd Turystyczny BEBOK znów w naszym mieście!

  • Dodano: 2017-05-05 09:30

Masz auto? Myślisz, że znasz Rudę Śląską? A może chcesz ją dopiero poznać? Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję Rajdu Turystycznego "BEBOK". Rajd odbędzie się na terenie miasta Ruda Śląska już 14 maja (niedziela) w godz. 9:00-16:00. Przemierzysz nasze miasto, zobaczysz najciekawsze miejsca, a przy tym dobrze się pobawisz!

To już kolejna odsłona rudzkiego rajdu turystycznego. W roku 2016 cieszył się dużą popularnością!

Podobnie jak rok temu zwiedzimy nieznane zakątki naszego pięknego miasta, zmierzymy się z podchwytliwymi zagadkami, odpowiemy na pytania testowe turystyczno-krajoznawcze oraz pytania z przepisów Kodeksu Drogowego i pomocy przedmedycznej. Co ciekawe, sprawdzimy się też podczas próby sportowej. Trasa rajdu obejmuje teren Rudy Śląskiej i składać się będzie z 2 odcinków o łącznej długości ok. 40 km oraz próby sprawności kierowania pojazdem. - mówi Marcin Lutek, jeden z organizatorów rajdu BEBOK, mieszkaniec naszego miasta.

Aby uczestniczyć w Rajdzie, nie potrzeba żadnego dodatkowego sprzętu. Wystarczy samochód, którym jeździcie na co dzień. Rajd odbywa się w regularnym ruchu drogowym, a uczestnicy obowiązkowo muszą przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Wymaganiem jest sprawny technicznie samochód, oraz aktualne dokumenty kierowcy i samochodu. Pilot nie musi być osobą pełnoletnią.

Akcja rozpoczyna się na placu Jana Pawła II. Meta przewidziana jest w Muzeum Miejskim im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej.

Nie byłeś nigdy na takich zawodach? Nie szkodzi! Dla początkujących uczestników imprezy Automobilklub Mysłowicki, organizator imprezy, zorganizuje krótkie szkolenie na kilka dni przed zawodami.

Przy zgłaszaniu uczestnictwa prosimy o wskazanie potrzeby przejścia krótkiego instruktarzu. - czytamy w regulaminie.

W rajdzie bierze udział dwuosobowa załoga - kierowca i pilot. Oprócz załogi zabrać można także osoby towarzyszące, które będą uczestniczyć w zabawie razem z Wami, z wyjątkiem próby sprawności. Wpisowe wynosi 60 zł od załogi (lub 50 zł dla członków Automobilklubu Mysłowickiego oraz załóg, które w swoim składzie mają co najmniej jednego mieszkańca Rudy Śląskiej - za okazaniem ważnego dokumentu).

W ramach opłaty uczestnicy otrzymują materiały rajdowe, obiad na mecie, oznaczenia samochodu i załóg (identyfikatory), wstęp do obiektu turystycznego, a najlepsze załogi dyplomy i upominki. W przypadku uczestnictwa osób towarzyszących wpisowe ulega zwiększeniu o koszt posiłku oraz zwiedzania obiektu, czyli o 25 zł. - tłumaczą organizatorzy.


Przewidywany program imprezy:

  • 8.30 - 9.00 - przyjmowanie załóg w miejscu startu - Rynek przy Urzędzie Miasta Ruda Śląska, Plac Jana Pawła II
  • 9.00 - odprawa techniczna, uroczyste otwarcie imprezy,
  • 9.15 - start pierwszej załogi do pierwszego odcinka rajdu,
  • 11.00 - start do drugiego odcinka rajdu,
  • podczas drugiego odcinka trasy (ok. 12.00) - próba sprawności,
  • ok. 14.30 - przyjazd na metę,
  • ok. 15.00 - posiłek,
  • 16.00 - ogłoszenie wyników, rozdanie dyplomów, nagród i upominków, zakończenie rajdu.


Najważniejsze - JAK SIĘ ZGŁOSIĆ? Zgłoszenia do udziału przyjmuje Automobilklub Mysłowicki z siedzibą w Mysłowicach, ul. Obrzeżna Północna 24 (Giełda Samochodowa) codziennie w godz. 7.30 – 15.30 - tel.: 32 222 28 18, lub e-mailem: biuro@automobilklubmyslowicki.pl w terminie do dnia 12 maja. W miarę wolnych miejsc dopuszcza się zgłoszenie w terminie późniejszym. W dniu imprezy biuro rajdu czynne od godz. 8.30 w miejscu startu.

Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy 14 maja! Gwarantowana jest moc atrakcji dla wszystkich uczestników. Będziemy czekać na Was z aparatem! Wydarzenie dostępne jest także na Facebooku - TUTAJ.

Patronat Honorowy nad rajdem objęła Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyna Dziedzic.Patronem medialnym wydarzenia jest portal RudaSlaska.com.pl.
Patronat portalu RudaSlaska.com.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.