Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ratownicy powalczą o medale

  • Dodano: 2016-01-27 12:00
Ponad 100 pływaków weźmie udział w zawodach Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, które wystartują w Rudzie Śląskiej w najbliższą sobotę /30 stycznia br./ o godz. 13.00. Wezmą w nich udział najlepsi ratownicy z całego kraju. Impreza zostanie zorganizowana na basenie przy ul. Chryzantem w dzielnicy Ruda.
 
 
 
Obok ratowników z Rudy Śląskiej w rywalizacji wezmą udział zawodnicy ze Szczecina, Zgierza, Wrocławia, Lublina, Ostrołęki, Płocka, Skierniewic oraz Żyrardowa. Rozegranych zostanie pięć konkurencji indywidualnych: 200 m z przeszkodami, 50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie manekina w płetwach, 100 m ratowanie kombinowane, 100 m ratownik oraz sztafeta.
 
 
 
Gospodarzem spotkania inaugurującego cykliczne zawody Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym Ruda Śląska jest po raz trzeci.
Spodziewamy się ponad stu osób prezentujących najwyższy poziom w kraju - zapowiada Mateusz Niegot, naczelnik zawodów. - Sportowe ratownictwo w Polsce cały czas się rozwija. Podobnie jest u nas. Trenujemy kilka razy w tygodniu i zawsze staramy się dawać z siebie wszystko. Serdecznie zachęcamy do kibicowania – dodaje.
W klasyfikacji ubiegłorocznej rudzki WOPR wywalczył 125 medali, zarówno na zawodach krajowych (Grand Prix Polski, Mistrzostwa Polski) jak i na zagranicznych - Grand Prix Moravie (Brno), Orange CUP (Eindhoven). Zawodnicy brali również udział w Mistrzostwach Europy (Swansea - Walia) i Mistrzostwach Europy Juniorów (Torrevieja - Hiszpania). Podczas sobotniego Grand Prix Polski w zawodach wystartuje 15 osób z Rudy Śląskiej. Są to dotychczasowi zawodnicy WOPR oraz osoby świeżo po kursie ratownika.
 
 
 
Przypomnijmy, że drużyna rudzkich ratowników wodnych rozpoczęła działalność we wrześniu 2011 roku. Na treningach realizują oni zadania pływackie oraz elementy ratownictwa wodnego, np. holowanie manekina, według określonych zasad konkurencji rozgrywanych na zawodach ratowniczych. Drużyna liczy obecnie 20 zawodników w wieku od 12 do 24 lat. Jest jedną z liczniejszych ekip specjalizujących się w sportowym ratownictwie wodnym w kraju.
 
 

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.