Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Recytowali ks. Twardowskiego

  • Dodano: 2014-02-28 21:30, aktualizacja: 2014-03-01 18:02

Po raz dziewiąty uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności recytatorskie w konkursie wierszy ks. Twardowskiego. Jego poezja nie jest łatwa, a mimo to uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom.


Poezję recytowali uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego miasta. Po przeglądzie wewnętrznym w każdej ze szkół, zwycięzcy rywalizowali o najlepszą interpretację i prezentację wiersza na szczeblu miejskim. Finał odbył się w Gimnazjum nr 6 w Bykowinie, które jest pomysłodawcą konkursu. Idea ta wraz z każdą edycją cieszy się coraz większą popularnością.


- To okazja do poznania różnorodnej twórczości księdza Jana Twardowskiego, ale i forma zachęcenia młodzieży do sięgania po poezję - tłumaczą organizatorki.


Mimo wyrównanej walki trzeba było wybrać zwycięskie grono. Tak I miejsce zajęła Aleksandra Jagielska z Gimnazjum nr 12 w Wirku, II miejsce - Magdalena Wolniak z tej samej szkoły, zaś na III miejscu znalazła się Bożena Dubiel z Gimnazjum nr 14 w Bielszowicach. Wyróżnienia otrzymały Julia Hanke z Gimnazjum nr 8 w Halembie oraz Marzena Akcińska z Gimnazjum nr 6 w Bykowinie.


Komisji konkursowej przewodniczyła Danuta Dąbrowska-Obrodzka - poetka, kierownik filii Miejskiej Biblioteki. Organizatorkami konkursu były Elżbieta Kranz i Izabela Ochocka, nauczycielki z Gimnazjum nr 6. Zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Gall (Anonim)

    No! Poprawione! Dyrektor się nie obrazi.

  • Gall (Anonim)

    "Dyrektor filii"? KIEROWNIK, Szanowni Państwo, KIEROWNIK! Dyrektor w MBP jest tylko jeden!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.