Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rodzice miesięcznego Wiktora i 14-miesięcznej Wiktorii z Rudy Śląskiej usłyszeli zarzuty

 • Dodano: 2020-07-24 17:30, aktualizacja: 2020-07-25 12:07

Rodzice miesięcznego Wiktora i 14-miesięcznej Wiktorii z Rudy Śląskiej usłyszeli zarzuty. Oboje usłyszeli m.in. zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad miesięcznym Wiktorem. Parze grozi nawet dożywotnie więzienie!

W piątek rano przedstawiciele prokuratury sygnalizowali, że zgodnie ze wstępnym wynikiem sekcji zwłok przyczyną śmierci chłopca był doznany rozległy uraz czaszkowo-mózgowy, który był wynikiem działania osoby trzeciej, najprawdopodobniej jednego z rodziców.

Jak wskazywał biegły, przy tego typu rozległych krwiakach i złamaniu kości czaszki u tak małego dziecka nie ma mowy, by doszło do przypadkowego powstania takiego urazu, na skutek jego własnego działania. Ponadto podczas sekcji stwierdzono gojące się ślady złamań – w tym zakresie przeprowadzone będą dalsze badania.

Czytaj więcej: Znamy wstępne przyczyny zgonu miesięcznego Wiktora z Rudy Śląskiej


Matce Wiktora przedstawiono dwa zarzuty

O zarzutach przedstawionych po kilkugodzinnym przesłuchaniu poinformowała w piątek po południu prok. Karina Spruś z gliwickiej prokuratury. Matce Wiktora przedstawiono dwa zarzuty: pierwszy zarzut dotyczy znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad małoletnim dzieckiem. Drugi zarzut dotyczy natomiast udzielania pomocy do zabójstwa małoletniego dziecka

Podczas konferencji prasowej prok. Karina Spruś przypomniała, że pierwszy z tych czynów jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 8, a drugi – podobnie jak samo dokonanie zabójstwa – karą od 8 lat do dożywocia.


Ojcu dziecka grozi dożywocie

Ojcu przedstawiono dwa zarzuty. Pierwszy z zarzuconych mu czynów jest zagrożony karą dożywocia; drugi – karą od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

- Ojcu przedstawiono dwa zarzuty. Pierwszy zarzut jest zarzutem łącznym: znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad małoletnim dzieckiem i spowodowania u niego urazu czaszkowo-mózgowego, którego skutkiem była śmierć małoletniego dziecka – mówiła prok. Spruś dla PAP.

Mężczyźnie postawiono również zarzut spowodowania obrażeń ciała u 14-miesięcznej siostry chłopca.

- Natomiast drugi z zarzutów dotyczy sprawy z ub. roku, która była prowadzona w Rudzie Śląskiej, a która została przejęta do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach – i jest to zarzut spowodowania obrażeń ciała u małoletniej Wiktorii: złamania trzech żeber, naruszających czynności narządów ciała na okres powyżej siedmiu dni – mówiła prok. Spruś dla PAP.


Rodzice dzieci nie przyznali się do stawianych im zarzutów

- Oboje podejrzani nie przyznali się do stawianych im zarzutów. W swoich bardzo obszernych wyjaśnieniach przedstawili swoją wersję, natomiast z uwagi na to, że konieczna jest weryfikacja tych wyjaśnień, nie mogę przytoczyć ich szczegółów – zastrzegła prok. Spruś.

Zasygnalizowała, że prowadzący sprawę prokurator złoży jeszcze w piątek do Sądu Rejonowego w Gliwicach wniosek o tymczasowe aresztowanie obojga rodziców. Posiedzenie aresztowe - według ustaleń prokuratury - miałoby się odbyć w sobotę rano.

Zobacz także

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

 • XYZ

  Mamy 3 dzieci oboje z mężem pracujemy. Nie mamy iPhonów, 3 par new balance, a na wakacje nie latamy do Egiptu czy innych Tunezji, ale się KOCHAMY a to jest najważniejsze. Więc bardzo proszę aby nie wrzucać wszystkich do jednego worka.

 • Ojciec

  Do najgorszego wiezienia ich wyslac a najlepiej do takich co wy wiedzieli co z nimi zrobic zero litosci

 • Bob budowniczy

  Koszt utrzymania więźnia to ponad 3tys i na dodatek mają wczasy. Dużo ludzi nawet tyle nie zarabia. Zapłacić podwójnie i wysłać taką patologię do ameryki płd tam zobaczą jak wygląda w prawdziwym więzieniu. Kwestią czasu będzie że sami z sobą skończą.

 • ELWIS

  Ja piwiem tak,oni piwinni nigdy nie zobaczyć światła dziennego.Na sprawiedliwość taką uczciwą należy liczyć tylko ze strony współwiężniów i mam nadzieję że tak się stanie.Druga strona ich rodzice.Jest takie powiedzenie ile miłości dostali,tyle dali.Ciekawi mnie,jak i co teraz myślą ich rodzice.Jeszcze jedno.Czy to aby nie jest taki już wyrośnięty narybek śląskich familoków,biegający między pijącymi rodzicami pod klatką schodową?Mało tu tego.Nawet fakt że dziecko biega właśnie między takim towarzystwem powinien być zgłaszany na policję.Więc zgłaszajmy bo na leczenie następców patologii jest często za póżno.

 • madonna

  trafione w samo sedno znam goscia ktory to zrobil i byl wlasnie takim narybkiem chorej psychicznie matki a mops na to wszystko patrzył tak żeby nie widziec.

 • Leszek

  Elwis Debilu,nie wrzucaj wszystkich do jednego worka,niejeden ten boegający dzieciak między familokami,ma większe wykształcenie od Ciebie,i zapewne eięcej e życiu osiągnoł niż ty....Lamusie

 • Willy

  Mam przekonanie , że ani wykształcenie , ani osiągnięcia nie definiują dobrego człowieka . Zgadzam się z Elwisem co do tego co pisze o rodzicach i dawaniu miłości . Tak się składa , że M.SZ i jego matka byli kiedyś moimi sąsiadami . Nie nazwałbym ich patologią , ale coś tam było nie tak . M.był jakiś inny , ale nie dostrzegałem w nim agresji czy złych chęci . Boli mnie to co się stało ... Nie wiem kim był , ojciec M i jaki był , pewne jest to , że jak się wprowadzili do familoka to ojca nie było . To , że M. popełnił straszną rzecz , zbrodnię która musi zostać ukarana , wymaga jeszcze przynajmniej orzeczenia sądu , więc może wstrzymajcie się z jego linczowaniem ! I jeszcze coś , parafraza : gdyby nie nasz fart , to nie on by to zrobił ,ale ty , albo ja ...

 • Matka

  Powinni wprowadzić karę śmierci dla takich plewow a nie ze społeczeństwo utrzymuje ich w więzieniu. Kara cielesna obowiązkowa.

 • Zainteresowany

  A kto umorzyl poprzednie postepowanie? Nazwiska prokuratorow poprosze

 • Jo

  Jest 19.54 juz pewnie po kolacji ciekawe czy gnoje przelkneli pokarm

 • Sylwia Agusia

  Tylko kara śmierci jest sprawiedliwa. Ale w ten sam sposób w jaki te bestie zamordowały własne dziecko. Nawet nie ma słów na to co zrobili

 • bela

  Dlaczego kryjecie te wredne mordy?

 • fafik

  Mnie co innego ciekawi. Czy ta para "rodziców" żyła na bezludnej planecie? Jeśli tak, to nie było wokół sąsiadów, znajomych, krewnych, urzędników, policji, straży miejskiej, wreszcie babć i dziadków tej dwójki dzieci . Reasumując, oni nie żyli wśród nas, wiec mamy sumienia czyste

 • Binia

  Jak dostaną dożywocie czy inną karę pozbawienia wolności to i tak będziemy gnoi utrzymywać z podatków. Rozumiem że nie można zrobić im kary typu " oko za oko" ale nasuwa mi się proste pytanie: skoro to niepotrzebni społeczeństwu "ludzie" to czy po prostu nie można ich zutylizować np zastrzykiem??

 • Kasia

  Ci niby rodzice powinni być torturowani. Kara dożywocie to za mało. Przyjaciółka stara się o adopcję dzieciaczka od 2 lat bo nie może mieć dzieci a urzędniczka która tą adopcję prowadzi powiedziała wprost że małe szanse bo odkąd jest 500 plus to dzieci do adopcji jest bardzo mało. Ta dziewczyna wzięła by to dziecko otoczyła szczęściem a takim gn.......om opieka oddaje dzieci? Dziwny jest ten świat.

 • Iwcia

  To nie ,,opieka" oddaje dzieci, tylko Sąd. Pomoc społeczna raczej jest znana z odbierania dzieci, a potem Sąd i tak je rodzicom oddaje.

 • Anka

  Zwyrodnialcy! Łzy same cisną sie do oczu, malutkie bezbronne dziecko... Powinno się z nimi zrobić to samo co oni robili tym dzieciom, i nie leczyć, niech kości same się zrastają. Takie maleństwo... ;(

 • Lola

  W głowie się nie mieści, co tym zwyrolom zrobiło to bezbronne dziecko! Masakra! Mam nadzieję że w więzieniu ich odpowiednio potraktują! Tego im życzę!

 • Mały

  Dożywocie zwyrodnialcom i wiezienie z takimi co juz wiedza jak z nimi zrobic porządek

 • Klawisz

  ZK Strzelce Opolskie juz na nich czeka , za wczasu niech juz sobie kupia wazelinke

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.