Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rozpoczęli rok na Uniwersytecie III Wieku

  • Dodano: 2017-10-12 22:00, aktualizacja: 2017-10-13 09:13

Rok akademicki na rudzkim Uniwersytecie Trzeciego Wieku właśnie ruszył. Już po raz 14. w MCK rozbrzmiała pieśń "Gaudeamus igitur".

Teresa Chudziak, prezes rudzkiego UTW mówiła do zgromadzonych o tym, jaką wartością jest edukacja seniorów.

Sprawność umysłowa to lepsze, dłuższe i zdrowsze życie. Nasi słuchacze to osoby niezwykle aktywne, które osiągają wiele sukcesów dla naszego miasta. Niedawno uczestniczyliśmy w olimpiadzie sportowej, zdobywając dla Rudy Śląskiej 4 medale - m.in. w strzelaniu czy jeździe na rowerze. Organizujemy wykłady, prowadzimy sekcję malarską czy chór. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie - mówiła prezes uniwersytetu.

Szefowa rudzkiej organizacji podczas uroczystości inaugurującej 14. już w historii rok akademicki wspomniała także o środkach finansowych, z których uniwersytet się utrzymuje. To np. czesne w postaci 50zł na semestr, opłaty za zajęcia dodatkowe (m.in. jogę czy basen), darowizny, a także konkursy. Mówiła o tym, że organizacja cierpi z powodu zbyt małych środków przeznaczanych na profilaktykę zdrowotną osób starszych.

Dzisiejsze wydarzenie rozpoczął występ uniwersyteckiego chóru. Następnie wykład na temat pamięci poprowadził dr Marek Kaczmarzyk. Zaprezentowała się także grupa teatralna "Na pięterku 60+".

W roku ubiegłym w uniwersytecie działało około 250 osób. To głównie seniorzy w wieku 60 plus, ale proszę pamiętać, że zapraszamy każdego. Nasza siedziba mieści się w budynku zespołu szkół przy ul. Tołstoja. Zajęcia odbywają się w różnych miejscach. Aktywność w starszym wieku to najlepsza terapia, a bycie w uniwersytecie to sposób na życie, proszę mi wierzyć. Kto raz spróbuje, już nie zrezygnuje - powiedziała nam Teresa Chudziak z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.