Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska – miasto nowoczesnej architektury

  • Dodano: 2009-06-17 15:45
Ruda Śląska – miasto nowoczesnej architektury

W dniach 18-19 czerwca w Śląskim Parku Przemysłowo – Technologicznym w Rudzie Śląskiej Katedra Projektowania Architektonicznego i Sztuk Pięknych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach organizuje III Międzynarodową Konferencję pt. "Nowoczesność w architekturze".W drugim dniu konferencji o godz. 11:00 odbędzie się studencki panel warsztatowy: "Ruda Śląska – nowoczesność a miasto policentryczne", poświęcony problematyce nowoczesnej architektury w zabudowie śródmiejskiej Rudy Śląskiej.

Organizowana w naszym mieście konferencja i warsztaty to trzecia edycja projektu, którego celem jest promowanie nowoczesnej architektury w krajobrazie architektonicznym śląskich miast. Wydarzenie adresowane jest do szerokiego grona osób zajmujących się zarówno teorią architektury jak i praktyką realizacyjną. Wśród zaproszonych gości znajdują się pracownicy naukowi, doktoranci i studenci wydziałów architektury, a także architekci-twórcy, oraz producenci i dystrybutorzy nowoczesnych technologii. W ramach warsztatów studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej zaprezentują swoje prace dyplomowe, semestralne i konkursowe, dotyczące zagospodarowania terenów Rudy Śląskiej.

Ruda Śląska jest miastem otwartym na kreatywne pomysły młodych architektów. W 2006 r. w wyniku konkursu zorganizowanego przez władze Śląskiego Parku Przemysłowego – Technologicznego na zagospodarowanie terenu i budynków po byłej KWK "Wawel", skorzystano z pomysłów dwóch studentek architektury – Aleksandry Postawy i Anety Wiatr.

Wydział Architektury Politechniki Śląskiej stale współpracuje z ŚPPT, organizując praktyki studentom w biurach firm w nim zrzeszonych.

Bliższe informacje: Biuro konferencji, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Anna Kossak-Jagodzińska, tel. 604 712 866, Tomasz Wagner, tel. 604 186 243.
Program dostępny jest na stronie http://www.konferencje.polsl.pl/nowoczesnosc

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • ruda/sląska

    chebzie też się wolno modernizuje

  • mama

    jakie miasto , to jest wieś , miasto to to było kiedyś a teraz zrobili z tego wiocha , nie ma się gdzie pobawić , jak dziecko zachoruje to leczyć się musi w innym mieście , ludzie zaczynają uciekać z Rudy bo tak jest już gorzej jak na wsi , ja sama uciekłam

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.