RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Bezpłatna mammografia w lipcu

  • Dodano: 2022-06-24 08:45, aktualizacja: 2022-06-24 08:52

LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej. Badania przeprowadzane będą w dniu w Rudzie Śląskiej w dniu 25 lipca br. w godzinach od 10.00 do 17.00 przy Urzędzie Miasta, Plac Jana Pawła II 6.

Bezpłatna mammografia dla Pań w wieku od 50 do 69 lat

W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

LUX MED prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na https://mammo.pl/FORMULARZ/. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

W związku z epidemią COVID-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego należy zastosować się do podjętych środków ochrony oraz stawić się na badanie w maseczce ochronnej w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Ruda Śląska: Bezpłatna mammografia w lipcu

Komentarze (3)    dodaj »

  • Iiiii

    Jeronie zaś ograniczenia wiekowe jeszcze ino 6 lot i się może załapią

  • Zonk

    Idziesz lub dzwonisz do lekarza, dostajesz skierowanie i już. Lepiej jednak marudzić w necie

  • Mama

    To nie chodzi o marudzenie tylko o to że trzeba iść do lekarza potem czekać na termin i to o wiele dłużej trwa. A tak idzie się bez jakiegokolwiek czekania. Przecież chorują też młodsze kobiety i byłoby dużo chętnych. Jak na codzień się pracuje i ma się dzieci to proszę mi uwierzyć że ciężko iść do lekarza potem po skierowanie i jeszcze czekać więc wolę iść prywatnie tylko dlaczego skoro pracuje i odprowadzam składki jak większość ludzi. Ale jak przyjdzie co do czego to wszyscy płacimy bo szybciej bo w dogodnym terminie możemy się umówić takie badania powinny być bez jakichkolwiek skierowań i terminów i bez limitu. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.