Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Gwałtowne deszcze kolejny raz spowodowały mnóstwo zniszczeń

 • Dodano: 2020-07-03 15:30, aktualizacja: 2020-07-05 11:02

Wczoraj przechodzące nad naszym regionem gwałtowne deszcze spowodowały mnóstwo zniszczeń i drastycznie utrudniły ruch, zamieniając wiele ulic w rwące potoki. 

Ostrzeżenie meteorologiczne na 2 lipca 2020 zapowiadało burze z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h, a miejscami nawet grad. Takie ostrzeżenie zostało wydane na czas od południa do godz. 22. Jednak skala opadów okazała się ogromna. Ulewny deszcz spowodował liczne podtopienia. Tak wyglądały wczoraj Kochłowice.

Do północy interwencji związanych z sytuacją hydrologiczno-meteorologiczną w województwie śląskim było 396! W tym: 

 • 112 w pow. będzińskim, 
 • 43 w pow. cieszyńskim, 
 • 38 w pow. wodzisławskim, 
 • 35 w Tychach i pow. bieruńsko-lędzińskim, 
 • 24 w Jastrzębiu-Zdroju.

Rudzcy strażacy wczoraj i dzisiaj zanotowali 13 interwencji związanych z połamanymi gałęziami, zalaniami i podtopieniami, a jak poinformował Paweł Skwira, rzecznik PSP w Rudzie Śląskiej, zgłoszenia wciąż napływają.

Na najbliższe dni zapowiadane są kolejne opady deszczu. Miejmy nadzieję, że tym razem będą one mniej intensywne. Uważajcie na siebie.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Rower wodny

  Już ok. 12 lat temu pisałem o zalewisku poburzowym na ulicy Kochłowickiej żeby coś z tym zrobiono. Wtedy tymi sprawami zajmował się Wydział Dróg i Mostów. Burza ustanie, a tam jeszcze przez ok. 30 minut "pełną parą" płynie do tej niecki "Soła" od strony ul. Kochłowickiej. To że kanalizacja jest zbudowana dla opadów normatywnych nie oznacza że z tym nic nie da się zrobić. Priorytetem powinny być modernizacje zwiększenia przepustowości kanalizacji deszczowej np w rejonie który wymieniam i oczywiście pewnie w wielu innych miejscach naszego miasta.Kuriozalna jest sytuacja z tą pokrywą kanalizacji przy sklepie z akcesoriami meblowymi, którą ciągle to ciśnienie wody wypycha na jezdnię. Pozdrawiam wszystkich którzy zajmują się sprawami drugorzędnymi w obszarze pasa drogowego naszego miasta /chodnikami, ścieżkami rowerowymi, /oraz życzę im dobrego samopoczucia na. codzień.

 • boluś

  To kiela wody uzbierali w te super baseniki kiere pobudowali po cołkiej Rudzie?

 • hah

  Basen zamknięty to przynajmniej natura o nas zadbała. W naszym mieście niema gospodarza ktury by zadbał zeby dzieciaki ,,oczywiscie dorośli też.... mogły normalnie wypocząć i fajnie sie zabawić . WSTYD

 • Aleks

  Naucz się pisać, bo aż WSTYD.

 • Anty

  A ty co rudzki miodek ??!! Nauczyciel się znalazł od siedmiu bolesci hahaha

 • rififi

  Przystanki osiedle Bykowina ludzie natym deszczu dormowo okompani,fstyd fuj,tak dbacie ozwyklych ludzi.

 • Gość

  Ja zachciało się byle komu wszystko asfaltować, betonować, chodniczki, parkingi a woda kaj mo wsiąkać. A do tego opadów w jedyn dziyń tyla co w tydziyń i nieszczęście gotowe i to na pewno niy wina Pani Prezydent.

 • Mieszkanka

  Słucham? Tak to wina prezydent i vice. Przez tyle lat siedzą na stołkach i nic nie robią. A co deszcz to to samo. Kochłowice rynek, Kochłowice droga na panewniki czy wirek przy wawrzyncu. Guliki robią na drogach, potem są dziury i wyboje, a po co one są? Maja wkurzać tylko kierowców? Może jak już tam są to powinny spełniać swoją funkcje, a nie być ciagle zapchane i usyfione? Kolejny raz napisze. To dzieje się co każda ulewę. A prezydentowa czy mejer wola wyłączyć światła i zapraszać dziki do miasta, bo smieci wysypują się wszędzie dzięki znajomej firmie mejera za miliony. Zastanów się gościu.

 • jo...

  Tak nasza prezydent i viceprezydent dbają o miasto nasze tak samo panowie w PWiK. tez to mają gdzieś.ostatni raz co kanały pusowali to chyba 2 lata temu.

 • tatu

  No może i trochę w tym racji.Lecz może zastanówmy sie nad tym,że dziś wszyscy niszczą trawniki i wolą mieć podwórko wyłożone kostką lub asfaltem a woda przez to badziewie nie wchłania sie do gruntu.Może by tak ustanowić opłatę za odprowadzanie deszczówki z posesji wybrukowanych,parkingów przy galeriach ba nawet place takie jak przed urzędem wybudowane za poprzednika i tp

 • Mr

  Czytam Twoj komentarz i zastanawiam się ile masz lat i czy może alkohol pozbawił cię myślenia.. Nagla ulewa zawsze powoduje takie skutki, obojętnie kto rządzi, tylko żeby zrozumieć dlaczego tak się stało to trzeba pomyśleć a ty tego nie zrobiłeś.. Mam wrażenie że każdy jest wybitnym specjalista tylko że do szkoły nie było po drodze ale co tam..

 • Jakub Dyrma z PWIK

  To nieprawda. Deszcze są tak obfite że żadna kanalizacja nie jest w stanie tego przyjać.

 • ewald

  powinno się pociągnąć do odpowiedzialnośći tych w sejmie, którzy się modlili o deszcze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.