Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Koniec bonifikaty od opłat za użytkowanie wieczyste

  • Dodano: 2019-11-21 08:15, aktualizacja: 2019-11-21 06:48

Zniesiona została 25-procentowa bonifikata, udzielana od opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego w przypadku, gdy nieruchomość została zabudowana zgodnie z przepisami prawa.

Po wejściu w życie ustawy z 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów bonifikata ta miała marginalne zastosowanie.

Dlatego 29 października 2019 r. Rada Miasta przyjęła zmiany w uchwale określającej warunki udzielania bonifikat od opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego, polegające na usunięciu z niej paragrafów, na mocy której przyznawana była wspomniana bonifikata.

Zmiany wejdą w życie 27 listopada 2019 r.

Udzielone już bonifikaty obowiązują do 31 grudnia 2019 r.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Halinka Stempien

    I tak być powinno !! A my ,w Szczecinie ,wywozimy i płacimy za nie swoje śmieci !! Krzystek i ta banda tych rajców ,to najgorsze co moglo spotkać uczciwych mieszkańców Szczecina.kto to widział ,z by płacić za śmieci od ilości zużytej wody ?; Woda to woda ,a śmieci to śmieci !!. Osoba samotna więcej płaci za śmieci nuż rodzina cztero czy pięcioosobowa !! To jest nienormalne !!!

  • czytelnik

    osoba samotna zużywa więcej wody niż pięcioosobowa rodzina?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.