Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Zamiast Tesco będzie Castorama!

 • Dodano: 2020-11-19 17:00, aktualizacja: 2020-11-22 09:01

31 lipca ubiegłego roku z mapy Rudy Śląskiej zniknął hipermarket Tesco. Od tamtej pory wielki budynek przy ul. 1 Maja 370 stał niezagospodarowany, jednak to ostatnio się zmieniło. Potwierdziły się plotki krążące od jakiegoś czasu wśród mieszkańców naszego miasta. Obecnie trwa przekształcanie budynku pod market budowlany Castorama.

Warto przypomnieć, że supermarket Tesco położony przy ul. 1 Maja 370 był jednym z pierwszych takich sklepów w Rudzie Śląskiej i niewątpliwie na wiele lat stał się zakupowym centrum dla wielu mieszkańców. Z biegiem lat jednak pojawiła się spora konkurencja, więc tak ogromna placówka okazała się ostatecznie nierentowna. 30 maja 2019 roku informowaliśmy, że zarząd Tesco Polska zdecydował o zamknięciu kolejnych czterech sklepów i jednego centrum dystrybucji w Polsce - w tym sklepu w Rudzie Śląskiej.

Sprawdź także: Tesco - największy supermarket w Rudzie Śląskiej powoli odchodzi do lamusa [zdjęcia]

Zamknięcie supermarketu Tesco przy ulicy 1 Maja budziło sporo emocji. Sklep działał do 31 lipca 2019 roku. Jeszcze przed zamknięciem Tesco postanowiliśmy zapytać w biurze prasowym sieci, jaka przyszłość czeka wielki budynek. Dowiedzieliśmy się wtedy, że ma już nowego właściciela, ale to wszystko. Nieoficjalne źródła mówiły o tym, że urządzić może się tam Castorama. Z biura prasowego Castoramy otrzymaliśmy jednak informację, że na tamten czas, spółka nie podjęła w tej sprawie decyzji.

Sprawdź także: Czy w miejscu po Tesco przy ul. 1 Maja powstanie Castorama?

Teraz mamy już pewność. Od jakiegoś czasu na różnych portalach z ofertami pracy można było znaleźć ogłoszenia pracy w Castoramie właśnie w naszym mieście. Próbowaliśmy się skontaktować z biurem prasowym sieciówki, jednak nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi na zadane przez nas pytania. Dzisiaj mamy już pewność, że w Rudzie Śląskiej już wkrótce otwarta zostanie kolejna placówka tej popularnej sieci sklepów budowlano-remontowych. Na budynku pojawiło się już logo firmy. Z tablicy informacyjnej można wywnioskować, że remont budynku powinien zakończyć się w kwietniu 2021 roku.

Castorama działa w 60 miastach. Łącznie w Polsce jest 80 sklepów. Firma jest częścią grupy Kingfisher, mającej swoje markety w ponad 130 krajach na całym świecie. Castorama prowadzi politykę sprzedaży w jednym miejscu wszystkiego, co potrzebne dla domu, jego budowy i ogrodu. W województwie śląskim sklepy działają m.in.: w Katowicach, Gliwicach, Chorzowie czy Bytomiu.

Czy cieszycie się, że w Rudzie Śląskiej powstanie Castorama?

Ruda Śląska: Zamiast Tesco będzie Castorama!

Zobacz także

Komentarze (66)    dodaj komentarz »

 • OOL

  Przystanek autobusowy będzie też przy Castoramie?

 • Czeslawa

  Jedyna słuszna decyzja Włodarzy w tym roku.Magazyny buduja grunt sprzedaja ale o tym cisza...

 • boluś

  Wydaje mi sie co powinni wystąpić do Bzdetów JEWROpejskich o równe traktowanie.

 • boluś

  Kejsi' w StaroŻydności podstawom [...]o'kracji boło niywolnictwo' terozki Zagranica czyli MY ! Po ok. 15 rokach JEWRropy stawki za praca 500 Euro?

 • boluś

  Ta nazwa' CIASNORAMA to łod tych głodowych ramek płacowych?

 • Vigor

  Bardzo dobrze.Czekamy na otwarcie :) Castorama ma dużo wyższej jakości towar niż Obi.

 • boluś

  przepraszom za me gupie wypowiedzi ale nie zawsze zech jest trzeźwy

 • boluś

  I zaś LITERacko podróbo pojechoł du..pom po asfalcie. Zawsze jeżech nawalony' i za co tu przepraszać? Za wiyncyj koloru i humoru?

 • Jarek

  To ściema z tą Castoramą oni szykują izolatorium z poszczepiennymi problemami .

 • Raf

  Wspieranie lokalnych przedsiębiorców A nie duże molochy. W małych składach lepsze ceny i zdecydowanie lepsze doradztwo !

 • Ela

  super :) wreszcie będzie blisko jakiś duży budowlany :)

 • ***** ***

  Kuźwa ludzie zdecydujcie się jak zlikwidowano Tesco większość chciała Castorama bo nie każdy ma auto żeby pojechać do Katowic jak już będzie u nas to nie pasuje. Proponuję zamiast Castoramy otworzyć tam [...]

 • Forka

  Dom uciech publicznych, kto jest za łapka w góra

 • boluś

  O ile dobrze pamiyntom ' tokie samo pijar sikanie po nogach boło kiej łotwierali TESCO,PLAZA i kożo nastympno "inwestycja" lebo "atrakcja" na Rudzie. Kiejsi godali na to Propaganda'Reklama terozki Pijar/pic+jaranie/ Pyrsk

 • Andrew 9

  Dobrze że powstaje taki sklep.

 • Rudzianka

  Oby to była prawda

 • Ja

  Wolałabym żeby to było Leroy po do Castoramy ma rzut beretem ale trudno. Ja i tak mam bliżej do innej Castoramy więc na Czarny Las nie po drodze.

 • fajerberga

  Teraz już wszyscy wiedzą, że TY wolałabyś LM i że do Castoramy masz blisko i że na Schwarzwald ci nie po drodze... Tyle tylko, że to nikogo nie obchodzi, co TY wolisz i gdzie masz blisko bądź daleko... :-)

 • Noelka

  Ta Castorama nie została wybudowana tylko dla Ciebie.Ma służyć wszystkim klientom.Nie jesteś"pępkiem"naszego miasta.

 • Ewald

  boluś błysnął jak jakis menel, wypowiedzi mniej niż zeroo, miasto sie cieszy ze bedzie market a ten przeciwny

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.