Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Zawieszone zajęcia w świetlicach

  • Dodano: 2020-10-27 06:30, aktualizacja: 2020-10-27 11:31

W związku z sytuacją epidemiczną od 27 października br. do odwołania zostały zawieszone zajęcia stacjonarne w Świetlicy Socjoterapeutycznej w dzielnicy Nowy Bytom (Kaufhaus) oraz świetlicach prowadzonych przez Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza, Ośrodek Świętej Elżbiety oraz Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety.

- Sytuacja epidemiczna zmusiła nas do zawieszenia od jutra zajęć stacjonarnych w świetlicy socjoterapeutycznej w Nowym Bytomiu oraz w świetlicach prowadzonych przez Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza, Ośrodek Święta Elżbieta oraz Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety. Nie była to łatwa decyzja, ale ostatnie dni pokazują, że niezbędne jest ograniczenie możliwości rozprzestrzenia się koronawirusa - napisała wiceprezydent Anna Krzysteczko.

Warto również przypomnieć, że od poniedziałku w całym kraju zdalne nauczanie obowiązuje dla wszystkich klas 4-8 szkół podstawowych, podobnie jak już wcześniej zostało to wprowadzone we wszystkich klasach szkół ponadpodstawowych. Dzieci i młodzież do 16. roku życia obowiązują również ograniczenia w przemieszczaniu się. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 muszą być w towarzystwie rodzica lub opiekuna. Co istotne, nie dotyczy to dojścia do szkoły i powrotu z niej do domu!

Do zmian w organizacji nauki wprowadzonych we wszystkich szkołach dochodzą sytuacje związane z zakażeniami lub kwarantanną w poszczególnych placówkach.

  • W Szkołach Podstawowych nr 15 i 21 do 30 października również wszystkie młodsze klasy będą uczyć się zdalnie, podobnie jak wszystkie grupy w Miejskich Przedszkolach nr 39 i 47.
  • Do 6 listopada dotyczyć to będzie SP 36.
  • Do nauki zdalnej dołączyły dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 20.
  • Wybrane klasy lub grupy w trybie zdalnym pracują w SP 40, MP 30 i MP 42.  

- To bardzo trudny czas dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Wiem, że nierealne jest oczekiwanie, że dzieci będą w 100% przestrzegały wszystkich reguł sanitarnych. Przypominajmy jednak o nich uczniom, którzy nadal mają zajęcia stacjonarne i dopilnujmy, żeby objęci nauką zdalną zachowywali dystans społeczny - dodała wiceprezydent.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Anonim

    Super, tylko rodzicom tych mlodszych dzieci zaplaccie za te siedzenie w domu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.