Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Znęcał się nad bezdomnym – policjanci przechwycili drastyczne nagranie

 • Dodano: 2020-05-22 10:15, aktualizacja: 2020-05-25 09:07

Do pięciu lat więzienia grozi 28-letniemu rudzianinowi podejrzanemu o pobicie bezdomnego mężczyzny i zmuszanie go do określonego zachowania. Koledzy oprawcy nagrali wszystko telefonem komórkowym. Bulwersujący jest fakt, że ta sytuacja miała miejsce w centrum miasta, a nikt ze świadków nie powiadomił policji.

Do przestępstwa doszło na początku maja w godzinach popołudniowych, w centrum Rudy Śląskiej. W czasie gdy sprawca okładał 56-letniego bezdomnego, ulicą przejeżdżały samochody, a chodnikiem po drugiej stronie ulicy przechodzili piesi. Nikt jednak nie pomógł bezdomnemu, nikt nie zdecydował się nawet na krótki anonimowy telefon informujący policjantów o zajściu.

Kryminalni z rudzkiej komendy namierzyli sprawcę, powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców. Ku zdziwieniu 28-latka, policjanci na jego telefonie znaleźli dwa filmy, które uwieczniły jego wyczyny. Napastnik najpierw znęcał się nad bezdomnym, zmuszając go do wykonywania poniżających poleceń, a w kolejnym dniu pobił siedzącego na przystanku 56-latka.

Zatrzymany przyznał się od popełnionych przestępstw. Śledczy przedstawili mu dwa zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem. Za uszkodzenie ciała i zmuszanie do określonego zachowania grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ NAGRANIE 

Komentarze (107)    dodaj komentarz »

 • Netto

  Dla mnie to jest [...]ek jak wrzud na [...]ie ten co pobił bezdomnego

 • Lusia

  Bezdomny czy nie to tez człowiek a ze w życiu mu nie wyszło to tak się nie postępuje każdego może to spodkac ta bezdomnośc

 • lacek

  Typowe dla tego dresiarskiego robactwa, atakować słabszego albo w kilku na jednego, zwykłe odpady społeczne.

 • Netto

  Tak jest

 • ++

  Dobry Boże...Następnym razem zeslij na mnie takie kozactwo co uprawia śmieszne, upośledzone mma na wystraszonej osobie...Spraw jeszcze, żeby tak samo jak w tym wypadku napastnik byl w 100% przekonany, że na niego ręki nie podniosę

 • Ryży patol

  Bóg jest łaskawy, twe prośby za jakiś czas zostaną spełnione.

 • Rol_nick

  Mom nadzieja że trefi na ciebie.

 • Aleksander

  To jest żenada, twarde dowody na telefonie, niebezpieczny dla społeczeństwa a prokurator tylko dozur policyjny? Jest to śmiech na sali! Odrazu areszt i 10 lat dla wykolejeńca! żenada kto jest takim cackajacym się prokuratorem w tej Rudzie? dramat

 • Z paderewa

  A tam nie ma strazy granicznej i dyzurnego? Przeciez maja swoja placowke

 • Anonim

  5 lat? Czemu tak mało

 • Grzes

  Regularne naloty na kunickiego i mieszkańcy sami nauczą go kindersztuby

 • Olga

  Ten w co dostał po twarzy to był minister oszust który powiedział że maseczki przed niczym nie chronią.

 • Alojz

  Bardziej rudy donosiciel do Brukseli

 • Alojz

  Jakbyś sobie poszukała w necie zaleceń WHO to dojdziesz do wniosku że sami co chwilę zdanie zmieniali co do maseczek. Nie pluj jadem.

 • Edziuszka

  [...]ony gnój,no nie mogę jak można znęcać się nad starszym bezdomnym człowiekiem. Niech stanie z równym patałach.

 • R.K.

  „Bezdomny”... Znalazły media sensację. Oddał córkę do ośrodka wychowawczego a jak osiągnęła pełnoletniość, urodziła syna, znalazła pracę i kupili z partnerem mieszkanie- osądził ją (córkę) o alimenty na niego, choć przez 18 lat nie odwiedził jej ani razu. Załatwia się u nas na klatkach, robi pod siebie i wszystkich ma gdzieś. Ten Wasz bezdomny mógłby jeszcze śmiało pracować, bo nic mu nie dolega. Dzwoniły na niego od lat setki ludzi- i jakoś żadna instytucja miejska nie kiwnęła ręka.Walił pod drzwiami, wyrzucał i wyrzuca jedzenie po klatkach... rozbite śmietany i rozwalone słoiki z jedzeniem to codzienność. Spytajcie „dresa” co znalazł po nim na swojej klatce. Jak instytucje nie działają, to tak się to kończy. Każdemu z Was naplułby ten bezdomny w twarz...

 • Znam...

  R.K. napisał (a) prawdę, więc po co ludzie opluwają tę wypowiedź jadem? To są dwa patole, mają między sobą porachunki. Nie znacie tego środowiska, nie wiecie jakimi prawami się rządzi.

 • Maro

  RK Ale nie można tak bezkarnie bić nikogo, a jeszcze koledzy nagrywają . To jest chore

 • R.K.

  A że z jezdni dwa razy ściągali go funkcjonariusze Straży Granicznej? Oni też nie „zareagowali”? Nie zadzwonili? Czy po prostu oficer dyżurny nie podesłał patrolu- bo wie o kogo chodzi?A nagrania? Z czterech kamer CCD znajdujących się na południowej fasadzie budynku Straży Granicznej- dwie skierowane są i pokrywają obszar przystanku. Nie wierzysz? Sprawdź to specu od IQ.

 • R.K.

  A że z jezdni dwa razy ściągali go funkcjonariusze Straży Granicznej? Oni też nie „zareagowali”? Nie zadzwonili? Czy po prostu oficer dyżurny nie podesłał patrolu- bo wie o kogo chodzi?A nagrania? Z czterech kamer CCD znajdujących się na południowej fasadzie budynku Straży Granicznej- dwie skierowane są i pokrywają obszar przystanku. Nie wierzysz? Sprawdź to specu od IQ.

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.