Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Znęcał się nad bezdomnym – policjanci przechwycili drastyczne nagranie

 • Dodano: 2020-05-22 10:15, aktualizacja: 2020-05-25 09:07

Do pięciu lat więzienia grozi 28-letniemu rudzianinowi podejrzanemu o pobicie bezdomnego mężczyzny i zmuszanie go do określonego zachowania. Koledzy oprawcy nagrali wszystko telefonem komórkowym. Bulwersujący jest fakt, że ta sytuacja miała miejsce w centrum miasta, a nikt ze świadków nie powiadomił policji.

Do przestępstwa doszło na początku maja w godzinach popołudniowych, w centrum Rudy Śląskiej. W czasie gdy sprawca okładał 56-letniego bezdomnego, ulicą przejeżdżały samochody, a chodnikiem po drugiej stronie ulicy przechodzili piesi. Nikt jednak nie pomógł bezdomnemu, nikt nie zdecydował się nawet na krótki anonimowy telefon informujący policjantów o zajściu.

Kryminalni z rudzkiej komendy namierzyli sprawcę, powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców. Ku zdziwieniu 28-latka, policjanci na jego telefonie znaleźli dwa filmy, które uwieczniły jego wyczyny. Napastnik najpierw znęcał się nad bezdomnym, zmuszając go do wykonywania poniżających poleceń, a w kolejnym dniu pobił siedzącego na przystanku 56-latka.

Zatrzymany przyznał się od popełnionych przestępstw. Śledczy przedstawili mu dwa zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem. Za uszkodzenie ciała i zmuszanie do określonego zachowania grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ NAGRANIE 

Komentarze (107)    dodaj komentarz »

 • Rol-Nick

  Poziom twojego "postu"równie wysoki jak IQ tego dresa. Drzwi nie mocie? Zamykać nie umicie czy nie możecie bo zamki wyłomane? Jak dbosz tak mosz.

 • R.K.

  Widzę, że dysponuje Pan niesamowitą zdolnością określania wpisów i porównywania ich do poziomów inteligencji. Z takim talentem- pewnie mam do czynienia z red. naczelnym poważnej gazety. Nie każdy zamek zawsze będzie zamknięty. A na chodniku Panie szanowny?- na schodach? przed klatkami?, na przystanku? Też mamy dbać? Zgłaszamy! Nikt nie weźmie faceta, który jest non stop w „sosie własnym”. Nocle[...]ia? Odpada bo pije 24h na dobę. Jeśli masz zamiar spekulować i doszukiwać się doktoratów w komentarzach- zmień prasę, bo odleciałeś wysoko ponad poziom. Nawiasem mówiąc polecam douczyć się nieco o znakach interpunkcyjnych i używaniem „spacji” a również odmianą prostych słów typu „umieć”, bo poziom Pańskiego posta nadaje się ewentualnie na mazak w toalecie dalekobieżnego pociągu relacji Katowice-Wąchock skąd pewnie Pan teraz pisze. To o czym napisałem jest faktem i prawdą odnośnie tego konkretnego faceta. Nie pochwalam działania tego drugiego- jedynie naświetlam sytuację nieco rzetelniej i z innego punktu widzenia, bo tu mieszkamy i mamy prawo widzieć sprawę inaczej niż reporter z Krakowa.

 • Netto

  Baran skończony

 • Netto

  Piszesz bzdety

 • Kret

  I co to jest powód do bicia kogoś zastanów się co piszesz

 • Roman

  To jest człowiek i można go katować ???

 • Ani

  Z Ciebie przypuszczam jest taki sam debil jak z tego na filmie, choćby ktoś Ci nawet na[...] na wycieraczke to Cię nie uprawnia do takiego zachowania, tym bardziej znecac się nad słabszym, czemu bohater się nie postawi na kogoś w jego wieku i sile? Wyzyc sie chcial?

 • R.K.

  Wtórny analfabetyzm. Przeczytaj i przytocz fragment w którym pochwalam zachowanie napastnika. Wiesz o tym, że w życiu czasami ważny jest punkt widzenia i fizyczna praktyka? Czy jesteś po gimbazie człowieku... otwórz oczy. Nie pochwalam zachowania tego człowieka. Mam świadomość, że zawsze znajdzie się ktoś, kto zareaguje nieszablonowo. Ty również o tym nie zapominaj. Jeśli chcesz ze mną prowadzić konstruktywną rozmowę to wiedz że takie wypinanie się w necie też jest patologią obecnych czasów. Już wyciągnąłeś pięści przyrównując mnie i określając debilem. Tym samym stoisz po stronie „ryżego”... Czyżby nerwy siadały? Kolego ocknij się. Pozdrawiam serdecznie. Masz czas jeszcze. Daj spokój. Nie wiesz kogo bronisz ale atakujesz już dwie osoby. Ten syndrom ma swoją nazwę w psychologii.

 • Ani

  A to uprawnia do takiego zachowania? Bohatera z siebie robić bo pobił słabszego? Weź człowieku pomysł troche

 • R.K.

  Nie uprawnia. W żadnym wypadku. Dobrze, że nic mu się nie stało i znów chodzi pijany. Znam Kobietę, której w/w bezdomny narobił do wózka dziecięcego... Czy ktoś tutaj jest w stanie postawić się np w roli męża lub ojca tej Kobiety?

 • Matha

  Jeżeli to co piszesz to prawda to bezdomnego wcale mi nie zal...ale jeżeli fantazjujesz to nie jest to na miejscu. Bezdomni alkoholicy potrafią obrzydzić...a bezdomność to w przewadze wybór takiego życia ale oczywiście zas im "Dej"

 • Dsro

  Czy dresiarz mieszka na kunickiego odp to spytam

 • Lord

  Ja to tyn ryży,patologia jak nic

 • Główna

  Ten bezdomny,to wcale nie jest zły facet jak go opisujesz,to że zrzedł na psy,to tak własnie wykańcza ludzi ryndorf.

 • Kinol

  Co to znaczy " zrzedł " na psy ?

 • Rudzianin

  I to jest powód do takiego traktowania ?? Widzę bronimy kolegi ??. Powiem tak jeśli nawet to jest prawda, jeśli nawet to degenerat do szpiku kości. To nauczki nie nagrywamy na telefon, z świńskimi komentami, tylko rozmawiamy z gościem po "naszemu" ale po cichu, żeby zrozumiał. Z filmu wynika jasno że to była zabawa, chęć ośmieszenia. Niema co dyskutować.

 • R.K.

  Po „naszemu”. Ile razy bokser uderza w worek treningowy? Myślę że zrozumiesz przekaz. Do diaska szukacie inspiracji by pokazać jacy jesteście honorowi? Na przykładach gdzie pato trzaska się z pato chcecie spekulować i osądzać kto jest dobry? Ława przysięgłych? 300-stu z Rudy? Rudzka Husaria? Nasra Ci pod bramą 60x i żadne służby nie pomogą to już widze jak 15% roku poświęcasz na czyszczenie w spokoju.

 • R.K.

  Z filmu wynika że psychika człowieka jest, lub bywa słaba. Popieram Pana wypowiedź. Mój komentarz ma na celu zwrócenie Państwu wszystkim (o czym wiecie...) że obsrańca nikt nie weźmie- tym bardziej kiedy jest non stop pod wpływem. Co do treści komentarzy sygnowanych „R.K.”- każde słowo jest prawdą i faktem. Innymi słowy... patologia Ryndorfu spotkała się na tej samej płaszczyźnie. Albo boli mnie- że jeden jest czyszczony, albo drugi bardziej wybrudzany. Zwracam wyłącznie i skupiam się na osobie, która faktycznie uprzykrza życie dobrego obywatela. Dopóki nie straci cierpliwości. Drodzy Państwo nie jesteśmy kryształowi... nie popieram agresji, każdy z nas ze swojej rozliczył się już jakiś czas temu.

 • TLK

  To nie jest żaden pretekst by go tak skopać,oddał córkę,widocznie uznał,że tam będzie jej lepiej,że może sam nie będzie jej wstanie wychować,ciekawe gdzie matka???a ten dresiarz to do paki na luzie z 10 lat.

 • Wjl

  Ruda Śląska to brud smród znieczulica tu była i jest. Jeden drugiego w łyżce wody utopi. Biały dzień obok straż graniczna wstyd.

123456

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.