Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda: Wyremontują chodnik na Wolności?

 • Dodano: 2017-09-19 13:00

Mieszkańcy dzielnicy Ruda narzekają na zły stan chodnika na ulicy Wolności. Wystające płyty dają się we znaki na odcinku między ulicami Janasa i Piastowską.

Ulica Wolności to główny szlak komunikacyjny dzielnicy - zarówno dla osób zmotoryzowanych, jak i pieszych. Od Pałacu Ballestremów, gdzie znajduje się restauracja, zaczyna się stary chodnik, wyłożony zwykłymi płytami chodnikowymi. Po uskokach i pęknięciach widać, że nie był remontowany od dziesięcioleci. Zwróciła na to uwagę radna Agnieszka Płaszczyk, która złożyła w tej sprawie interpelację.

Stan techniczny chodnika od ul. Wolności 1 do skrzyżowania z ulicą Janasa jest bardzo zły, sprawia, że starsze osoby potykają się o wystające płyty chodnikowe, w czasie deszczu zbierają się duże kałuże uniemożliwiające przejście. W imieniu mieszkańców dzielnicy Ruda zwracam się z prośbą o wykonanie naprawy lub wymiany nawierzchni - apeluje radna Płaszczyk

Widziałeś coś ciekawego? Daj Cynk! Nagrodzimy Twoją aktywność Daj Cynk

Odcinek, o którym mowa, ma około 150 metrów i kończy się na wysokości ulicy Janasa. Dalej, w stronę ulicy plac Chopina, chodnik wyłożony jest już nową kostką.

Człowiek nie jest przyzwyczajony do takich nierówności! Za każdym razem, kiedy tamtędy przechodzę, muszę patrzeć pod nogi. Oczywiście, że nadaje się do remontu - usłyszeliśmy od pani Justyny

Odpowiedź na interpelację radnej jeszcze nie nadeszła. Będziemy przyglądać się sprawie.

Pokaż na mapie


Źródło: Redakcja

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • rudzianin Zbyszek

  Chodnik o którym tu mowa jest przy głównej ulicy Wolności i prowadzi do dworca PKP jak również na drugą stronę Rudy pod torami kolejowymi. Nie pamiętam aby kiedykolwiek tam był remontowany. Jest przecież wizytówką naszego miasta Rudy Śląskiej. Przyjezdni wychodząc z dworca PKP wręcz witani są dziurawymi, miejscami zalanymi błotem i nierównymi płytami betonowymi z przed bodajże 40 lat! To skandal!!! Władze miejskie apelujemy do Was o jak najszybszą wymianę chodnika na taki, który będzie zachęcał do chodzenia, a nie odstraszał i czatował na starszych ludzi łamiąc im nogi!

 • Laura

  Chetnie podpisze sie pod tym komentarzem nawet dwoma rekami !! Urodzilam sie tutaj i chociaz od prawie 40 lat tutaj nie mieszkam, interesuja mnie losy "mojej Rudy". Przed 2 laty nocujac w hotelu przy ulicy Wolnosci podczas spaceru o malo co, zlamala bym noge na tych krzywych hodnikach, ktore juz za czasow mojej mlodosci byly w fatalnym stanie.

 • Joanna

  Dzielnica Ruda to jedna z gorszych dzielnic naszego miasta. Jest kilka miejsc wymagających udrożnienia czy zmian...1. Wyjazd z ulicy Magazynowej w strone Karmańskiego, czy z ulicy Branskiego w strone Dworca to wyczyn w godzinach szczytu. Tu ma być rondo, czekamy zatem.2. Stare torowisko po linii tramwajowej 18. Chuba musi się coś stać, najlepiej poważnego, żeby w niektórych miejscach (pod mostem na Piastowskiej, cala Piastowska) wyrównać dziury a najlepiej je rozebrać.3. Przejscie dla pieszych (świetlne) przy Wolności na wysokości Placu Jana Koniecznego. Światlo zielone dla pieszych świeci bardzo długo, kierowcy długo czekają się na zmiane na zielone dla samochodów jak już piesi przejdą i nikogo na przejsciu nie ma. Poza tym po nacisnieciu przez pieszego przycisku na przejściu, światla zmieniają się niemal zaraz, można przecież trochę to wydluzyć, by więcej aut przejechalo, tak jak to jest przy przejściu na Wawelskiej. Korkujemy cale centrum Rudy tym jednym przejściem, można przecież odrobinę te zmiany swiatel udoskonalić. Sama często z tego przejścia korzystam, mimo to uważam ze potrzeba tam zmiany.4. Brak oświetlenia na ul. Branskiego, jak się wejdzie w tą ulice od Wolności, najblizsze swiatla sa dopiero przy domach, strach się bać...Chyba musze się wybrać na spotkanie z Panią Prezydent ;)

 • Rudy

  A kiedy się wezną za te tóry po 18 i tak już sprawa przegrano a auta się niszczą na wysokości poczty i pod mostem na piastowskiej aż do Bobrka.

 • Ula

  Cała dzielnica Ruda jest zapomniana jak remontują to tylko Nowy Bytom w Rudzie nie robi sie nic chodniki koslawe że mozna nogi połamac nie mówiąc juz o jezdni ulica Piastowska czeka juz na remont ze dwa lata tylko obiecuja jak dojdzie znowu do wypadku to bedzie tragedia. Latarnie krzywe nie mowiac juz o przejsciu podziemnym koło dworca PKP - tragedia moze nasze władze odwiedzily by to miejsce syf i brud.

 • hajer

  Czysto prowda, ale jak mieli by robić coś pod tako betonowo pustynia jak na frynie odwalili to lepij już niych tak zostanie. Władze ino przed wyborami sie wykazujom, a póżnij zaś 4 lata nic nie robiom. Na Rudzie nojwjynkszo atrakcja obecnie to zakupy w biydronce.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.