Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy lekkoatleci wzieli udział w biegu ulicznym "Hornicka Desitka"

  • Dodano: 2018-11-07 06:30, aktualizacja: 2018-11-07 06:47

Od 2013 roku 6 raz z rzędu TL Pogoń Ruda Śląska umożliwiła wyjazd wyróżniającym się uczniom klas sportowych SP nr 6, SPS nr 15, SP nr 27 oraz zawodnikom klubu na kończące sezon biegi uliczne "Hornicka Desitka" do miejscowości Frydek-Mistek.

Ubiegłoroczny rekord frekwencji 1149 uczestników w biegach dzieci i młodzieży nie został pobity ze względu na sobotnie załamanie pogody, jednak liczba 913 i tak robi olbrzymie wrażenie. W tegorocznej edycji Rudę Śląską reprezentowało 57 zawodników.

Organizatorzy imprezy znów poszli krok do przodu i oprócz okolicznościowych pięknych medali, imiennych numerków startowych, zabaw z nagrodami dla dzieci młodszych roczników które oczekiwały na dekorację, ciekawych nagród dla najlepszych sześciu zawodników i zawodniczek poszczególnych biegów, postawili w tym roku na trasie 3 kamery, duży telebim i przenośną trybunę aby rodzice i opiekunowie mieli wyśmienite warunki do kibicowania.

Dzieci z rocznika 2014 wystartowały na dystansie 80m wraz z osobą towarzyszącą, rocznik 2013 biegł już samodzielnie na dystansie 150m, roczniki 2012-2010 pokonać musiały dystans 300m, natomiast od rocznika 2009 do 2001 zawodnicy pokonywali okrążenie wynoszące 836m. Silne reprezentacje czeskich klubów Slezan Frydek-Mistek, SSK Vitkovice, 1.Běžecký Jablunkov, AK Šternberk, AK EZ Kopřivnice, Olympia Bruntál powodują że zawody stoją na naprawdę wysokim poziomie sportowym i aby być dekorowanym w sali miejscowego domu kultury trzeba być w naprawdę wysokiej formie pomimo końca sezonu. O skali poziomu sportowego niech świadczy fakt że do tej pory najwyższe miejsce podium dla Rudy Śląskiej wywalczyły tylko 4 osoby! W tym roku do tej małej grupy dołączył Tymon Socha który okazał się najlepszy w biegu chłopców rocznika 2005. Trzecie miejsca wywalczyli Magdalena Miliczek (2006), Beniamin Jonas (2005) i Dawid Dylong (2003) a tuż za podium na czwartym miejscu, najbardziej nielubianym przez sportowców zameldowała się Hanna Yossuef (2006). W pierwszej dziesiątce zawody ukończyło w sumie 17 osób. Kolejny raz bardzo udany wyjazd, młodzieży, czeskim organizatorom oraz rodzimym opiekunom wielkie podziękowania i olbrzymie gratulacje!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.