Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianie Mistrzami Śląska

• Dodano: 2016-02-01 10:00, aktualizacja: 2016-02-01 13:45

W niedzielę, 31. stycznia 2016 roku w Szczyrku odbyła się 21. edycja Amatorskich Mistrzostw Śląska "Family Cup" w Narciarstwie i Snowboardzie. Zawody te były zarazem eliminacjami do udziału w Finale amatorskich Mistrzostw Polski "Family Cup".

W zmaganiach wystartowało około 150 narciarzy i snowboardzistów, którzy rywalizowali indywidualnie oraz w drużynach rodzinnych. Mistrzami Śląska w snowboardzie został zespół rodzinny Tadeusz Domżalski i Zbigniew Domżalski, natomiast drużyna w składzie Marcel Łakomski, Katarzyna Łakomska oraz Zbigniew Domżalski wywalczyła szóste miejsce w narciarstwie zjazdowym.

W swoich kategoriach wiekowych mieszkańcy Rudy Śląskiej zajęli następujące miejsca: w snowboardzie Tadeusz był drugi (kat. wiek. 19-35 lat), natomiast Zbigniew pierwszy (kat. wiek. powyżej 36 lat); w narciarstwie, w kategorii wiekowej 9-10 lat, Marcel Łakomski wywalczył VIII miejsce; w wśród mężczyzn 20-35 lat slalom na trzecim miejscu ukończył Tadeusz Domżalski; natomiast w kategorii kobiet 36-45 lat także na trzecim miejscu uplasowała się Katarzyna Łakomska; Zbigniew Domżalski zajął siódme miejsce w kategorii powyżej 56 lat.

Wszyscy Rudzianie zakwalifikowali się do Finału, który odbędzie się 12-13 marca w Kluszkowcach. Trzeba podkreślić, że trasa slalomu gigantu została wytyczona na tzw. Julianach (czerwona trasa zjazdowa) i była bardzo trudna technicznie ("dwa banany" - podkręcone bramki dały się we znaki), a panujące warunki - mocno zmrożony śnieg - spowodowały, że tylko dobrzy technicznie zawodnicy na dobrze serwisowanym sprzęcie kończyli swoje przejazdy bez większych problemów.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »