Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianie na stok!

 • Dodano: 2013-01-31 09:15, aktualizacja: 2013-02-01 09:14

AKTUALIZACJA

Mistrzostwa Rudy Śląskiej w Narciarstwie Alpejskim odwołane z powodu niesprzyjających warunków na stoku.

W trosce o bezpieczeństwo zawodników po wczesniejszych konsultacjach z obsługą techniczną Stożka podjęliśmy decyzję o przesunięciu zawodów na 3 marca 2013r.

Informujemy jednocześnie, że podana data może ulec zmianie w zależności od warunków na stoku.
Osoby, które wpłaciły wpisowe mogą je zostawić na poczet nowego terminu zawodów bądź odebrać w kasie MOSiR na ul. Hallera 14a (za okazaniem paragonu).

Za powstałe niedogodności przepraszamy i zapraszamy na stok w marcu!

_____________________________________________________________________

Już 2 lutego na stoku Wisła - Stożek odbędą się XVI Mistrzostwa Rudy Śląskiej w Narciarstwie Alpejskim.

Jak co roku organizatorzy zapewniają mnóstwo dobrej zabawy.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odpocząć i spędzić wspaniały, zimowy dzień wśród znajomych, w górskiej scenerii – zachęca Aleksandra Poloczek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zapisy przyjmowane będą do 31 stycznia.

XVI Mistrzostwa Rudy Śląskiej w Narciarstwie Alpejskim rozegrane zostaną w wielu kategoriach, w których najlepszym zawodnikom przyznany zostanie tytuł Mistrza i Mistrzyni Rudy Śląskiej.

Rudzkie mistrzostwa są już tradycją na Stożku. Spotykamy się po raz szesnasty. To dzień w górach, który sprzyja kontaktom sportowym i przyjacielskim – podkreśla Aleksandra Poloczek. Rywalizujemy, ale też jest czas na wspólny posiłek, grillowanie i rozmowy. Około 200 zawodników zazwyczaj bierze udział w slalomie gigancie, im towarzyszą w imprezie również kibice – dodaje.

Zapisy przyjmowane będą do 31 stycznia do godziny 12:00 w budynku MOSiR-u przy ul. Hallera 14a. Istnieje możliwość zapisów i dokonania opłaty drogą elektroniczną. Zgłoszenia przyjmowane są na formularzu, można przesyłać e-mailem na adres narciarstwo.mosir@gmail.com. Regulamin zawodów dostępny tutaj.

Koszt uczestnictwa:

 • 30 zł - przejazd autokarem
 • 20 zł - transport własny

Opłatę należy uiścić przelewem na numer konta MOSiR: ING Bank Śląski 02 1050 1331 1000 0010 0113 9227. W tytule przelewu należy wpisać "Mistrzostwa w narciarstwie".

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • ski-fan

  Nie jestem z Istebnej;) Ale za to kilka razy brałam udział w zawodach na Stożku i widziałam jak w czasie tylko jednego zjazdu zwożono kontuzjowanych. Oczywiście przygotowanie do jazdy na nartach - to podstawa, ale organizatorzy nie sprawdzają przecież formy fizycznej zawodników, ich przygotowania. Może powinno to wejść do tradycji zawodów - wspólna rozgrzewka przed zawodami - PANI OLU - APEL do Pani - kto ma mikrofon ten rządzi!!!

 • instruktor

  Jak najbardziej dołączam się do apelu o rozgrzewkę. pozdrawiam instruktor

 • Witek Pruski ON Stożek Wisła

  Warunki śniegowe na Stożku były i są ciągle dobre. Nikt z MOSiRu nie konsultował z nami co się dzieje na trasach (informacja o konsultacji z nami jest nieprawdziwa!!!) Zostaliśmy poinformowani w środę wieczorem o odwołaniu imprezy z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń na zawody. Zapraszamy mieszkańcow Rudy Śląskiej na narty !!!!

  • Witek Pruski ON Stożek Wisła
   2013-02-02 16:49
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Sport fan

  Warunki są dobre na Stożku co widać na kamerze i w komunikatach www.stozek.narty.pl.@ Ski-fan kontuzje nie zależą od stoku, Mam pytanie Ski-fanie ? Czy może przypadkiem nie jesteś z Istebnej?Pozdrawiam

 • instruktor

  Potwierdzam ap ropo tych kontuzji. Stok ma małe znaczenie. To ludzie nie przygotowani do zimowej zabawy a do tego nie chcą się rozgrzać przed jazdą. Naciskają na narty ile fabryka dała i potem jest tragedia. 90 % wypadków spowodowanych na stoku jest właśnie tym. Pozdrawiam Insruktor

 • szperacz internetowy

  Panie Tadeuszu D. pisze się a'propos - wszędzie Pan robi ten sam błąd:)

  • szperacz internetowy
   2013-02-04 19:47
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Kierowca Tira:)

  Stok ma małe znaczenie? I skąd te dane o 90 procentach bo chciałbym o tym więcej poczytać:) Stok ma ogromne znaczenie szczególnie jeśli nie ma alternatywy dla początkujących narciarzy - odsyłam do pkt 2 DEKALOGU NARCIARZA FIS - na pewno czytałeś w końcu jesteś instruktorem:) Przy całej sympatii do Stożka nie zapewnia on warunków do bezpiecznej jazdy dla każdego miłośnika białego szaleństwa...Co do samej imprezy to jeżdzę od 9 lat i uważam, że jeśli ma to poprawić bezpieczeństwo to jestem na tak!:)

 • Aleksandra Poloczek

  Szanowni Państwo z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych zawody narciarskie zostały przełożone na 3 marca do Istebnej. Wszystkie informacje na stronie www.mosir.rsl.pl. Za zmiany przepraszamy i serdecznie zapraszamy w marcu.

 • DiN

  Z 10 lat temu wygrałam te zawody :-)))

 • ski-fan

  W MOSiRze są wolne wakaty? Bo Rudzkie Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim nie są zrywem społecznym, tylko imprezą miejską, współfinansowaną z pieniędzy publicznych, a więc pieniędzy podattników... Spychologia stosowana... zróbcie to za nas, bo my jesteśmy tylko pracownikami i tyle imprez w mieście organizujemy, że takie mistrzostwa załatwiamy rytunowo. Również pozdrawiam ludzi ciężkiej pracy:)

 • ski-fan

  Ilu jest mieszkańców Rudy Śląskiej jeżdżących na nartach??? 120??? ( tylu jest mniej więcej wydanych numerków startowych ? - w tym obowiązkowo niektórzy - bo przecież wypada się pokazać na miejskiej imprezie ) - rzeczywiście organizator powinien być z siebie "dumny" - a jaki oszczędny - ale bez wchodzenia w szczegóły finansowe. Bawcie się dobrze, a w relacji dopiszcie ilu w tym roku startujących odniosło kontuzje.

 • organizator

  Ski-fanie zapraszamy do współorganizacji tej imprezy. Na pewno masz swoje pomysły i możesz je wykorzystać, jeśli zależy Ci oczywiście:) Zadzwoń i przyłącz sie do nas - 32 34 23 350 - pozdrawiamy:)

 • organizator

  Ski - fanie, chce nam się, chce nawet bardzo i to robimy, bo lubimy te pracę. Rozeznaliśmy wszystkie możliwości przeprowadzenia zawodów narciarskich poczawszy od Pilska, poprzez Istebną po Szczyrk i stoki Wisły. Zawsze spotykamy się z tą samą przeszkodą - ceną za wynajem stoku i obsługą zawodów przez fotokomórki. I nie będę tu operować sumami, bo nie miejsce. Powiem jednak dla przybliżenia sprawy, że koszt wynajmu Stożka na cały dzień jest 4-krotnie niższy od innych miejsc (mowa o tysiącach). Analizowaliśmy te zawody z różnych stron i zawsze w końcu dochodzimy do wniosku, że nie tylko miejsce jest tradycją, ale i to, że Narciarze biorący udział w zawodach otrzymują nagrody. Od lat nie widzimy na twarzach Uczestników grymasu niezadowolenia, ale uśmiechy. Nie sprawia to orgaznizatorowi rożnicy gdzie przeprowadzi zawody. Stożek jest w dużej mierze w tym dniu taki "RUDZKI", jest oddalony od centrum, jest oddzielony lasem, jesteśmy tam wśród swoich. W tym roku przeprowadzimy rozeznanie wśród uczestników gdzie chcieliby kolejne zawody w narciarstwie rozgrywać. To, myślę, jest dobre rozwiązanie. Pracujemy dla ludzi i dla ich zadowolenia. Pozdrawiam serdecznie.

 • ski-fan

  Kolejny raz Stożek - zgodnie z "tradycją", a więc twardy, oblodzony stok, upadki i kontuzje - rzeczywiście super!!! Zimowa przygoda kończy się na 2 zjazdach w ramach konkursu ( o ile w pierwszym zjeździe nie wylecisz z trasy ), bo komfort szusowania po stokach Stożka jest niebywale niski. Kolejny raz organizatorom imprezy nie chce się rozeznać ofert innych ośrodków, organizujących zawody???? Czyżby inne ośrodki nie spełniały wymogów organizatorów??? Ale z pewnością spełniłyby wymogi uczestników: bliskość parkingu, dobrze przygotowany stok zarówno dla narciarzy zaawansowanych, jak i średnio zaawansowanych czy też początkujących, oprawa imprezy ( muzyczna itp. )????Jakie jest uzasadnienie - tej rudzkiej tradycji??? Myślę, że nie tylko ja się nad tym zastanawiam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.