Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska. Rudzianki oszukane metodą "na wypadek". Przekazały oszustom 40 000 złotych i biżuterię

 • Dodano: 2023-02-17 10:00

Mimo licznych apeli i opisywanych przykładów osób pokrzywdzonych przez oszustów kolejne rudzianki stały się ich ofiarami. W czwartek 73 i 79-letnia kobieta przekazała przestępcom w sumie 40 tysięcy złotych i drogocenną biżuterię. Rudzianki były przekonane, że pomagają swoim bliskim, którzy spowodowali wypadek  i chcą wykupić się z policyjnego aresztu. Niestety, prawda okazała się zupełnie inna.

Rudzianki chcąc ochronić swoich bliskich, przekazały oszustom 40 tysięcy złotych...

Oszuści po raz kolejny dali o sobie znać. Podając się za policjanta nakłonili dwie mieszkanki Rudy Śląskiej do przekazania swoich oszczędności i biżuterii nieznanemu mężczyźnie. W czwartek trzy rudzianki odebrały telefony od nieznajomego mężczyzny, który podawał się za policjanta. Rozmówca poinformował, że bliskie im osoby spowodowały wypadek i potrzebują pieniędzy, aby wykupić się z aresztu. Zapytał, ile ma oszczędności i czy ma jakąś cenną biżuterię, a dwie z kobiet szybko przeliczyły gotówkę, którą miały w domu i potwierdziły chęć współpracy. Obie rudzianki przekazały bez żadnej rozmowy pieniądze i kosztowności nieznanym mężczyznom, którzy przyszli pod podane oszustowi adresy. Trzecia kobieta postąpiła rozsądnie i stanowczo zakomunikowała, że nie ma pieniędzy ani biżuterii i nie będzie dalej prowadziła rozmowy. Oszukane 73 i 79-latka w ten sposób straciły w sumie 40 tysięcy złotych i biżuterię.

Warto zapamiętać;

 • Policjanci czy prokuratorzy nigdy nie zadzwonią z informacją o prowadzonej akcji, ani nie proszą o przekazanie komuś pieniędzy, przelanie ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu.
 • Bądźmy czujni w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazujmy im pieniędzy.
 • Słysząc w słuchawce prośbę o finansową pomoc rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby, aby zweryfikować tę informację.

Policja apeluje również do bliskich osób starszych - zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, wyczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie na osoby starsze, aby kontaktowały się z Wami i pytały za każdym razem o radę.

Nie dajmy się oszukać! Nietypowe sytuacje oraz wszelkie podejrzane prośby o przekazanie pieniędzy zgłaszajmy na Policję.

 

Komentarze (6)    dodaj »

 • Łucja

  starość nie radość mózg juz nie pracuje, nie popieram oszustów ale dzieki nim wyłapują naiwniaków

 • Rudolf

  Warto nadmienić, że te dwie dobroduszne staruszki posiadają prawa wyborcze.

 • rado

  Większość ludzi, która chodzi na wybory to właśnie niezbyt myślące osoby skoro nie zdają sobie sprawy, że w kółko wybierają te same partie, które od dobrych 30 lat defraudują polski majątek.

 • Iks

  I są (były) sprytne. Trzymają pieniądze w domu, żeby ich chciwy bank nie okradł...

 • n4u

  następnych idiotów znaleźli ...

 • The truth

  Trzeba im szczerze pogratulować. Znaleźć frajerów którzy tak łatwo dadzą się ogolić , to trzeba umieć. Ale tak jak ktoś napisał przerażające jest to że tacy ludzie mają prawa wyborcze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również