Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka Noc Muzeów – zobacz relację

  • Dodano: 2013-05-19 12:45, aktualizacja: 2013-06-02 23:21
Zainteresowanie tegoroczną Rudzką Nocą Muzeów, niewątpliwie przerosło oczekiwania organizatorów. Było barwnie, ciekawie i… tłoczno.
 
 
Przypomnimy, że tegoroczny Międzynarodowy Dzień Muzeów można było spędzić w mieście na imprezach zorganizowanych przez trzy placówki.
 
 
Na zwiedzających czekała wieża wodna w Nowym Bytomiu. W jej wnętrzu można było zobaczyć specjalną wystawę: „Za fasadą folkloru”. Ponadto Muzeum PRL-u przygotowało szereg atrakcji, wśród których, poza stałą wystawą, znalazły się okazałe pojazdy wojskowe oraz pokazy grupy rekonstrukcji milicji obywatelskiej. Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka wyszło z równie interesującą inicjatywą. Zwiedzający mogli zobaczyć wystawę stałą, wernisaż filatelistyczny, a także wybrać się na nocną wyprawę szlakiem rudzkiej historii.
 
 
Jak było? 
 
 
Aby zobrazować skalę zainteresowania mieszkańców, najlepiej posłużyć się kilkoma przykładami. Otóż w wieży wodnej trzeba było stać w niekończącej się kolejce. Muzeum PRL-u zostało opanowane przez inwazję samochodów. Natomiast w Muzeum Miejskim zabrakło miejsc na pierwszą turę nocnej wycieczki. O czym to świadczy? W tym przypadku można doszukiwać się jedynie dobrych stron takiej sytuacji. Pokazało to bowiem, że w naszym mieście istnieje ogromne zapotrzebowanie na kulturę, historię i sztukę. Nie pozostaje nic innego, jak mieć nadzieję, że w przyszłym roku zarówno program, jak i tłum zwiedzających, będzie jeszcze większy.
 
 
Zapraszamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją z imprezy.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Jesse

    Bardzo podobała nam się tegoroczna Noc Muzeów w Rudzie. Byliśmy zarówno w muzeum PRL'u, jak i muzeum im M.Chroboka. Świetna nocna wycieczka ulicami Rudy, Orzegowa i Goduli! Dzięki :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.