Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka "szóstka" piąta w województwie

  • Dodano: 2017-07-24 08:15, aktualizacja: 2017-07-24 07:14

Szkolny Związek Sportowy w Katowicach ogłosił wyniki współzawodnictwa w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok szkolny 2016/2017.

Bardzo wysokie, piąte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 6 z Rudy Śląskiej. Orzegowska podstawówka w swojej historii, może poszczycić się podobnym wynikiem, osiągniętym w roku 2007/2008, czyli dziewięć lat temu.

Na tak spektakularny sukces w sporcie szkolnym młodzi sportowcy pracowali przez cały rok. Na jesieni były sztafetowe biegi przełajowe, turniej gier i zabaw dla najmłodszych, szachy, tenis stołowy i piłka ręczna. Zimą badminton, pływanie i biegi łyżwiarskie. Na wiosnę koszykówka, siatkówka, piłka nożna, orientacja sportowa i wreszcie czwórbój lekkoatletyczny.

Szkołę Podstawową nr 6 w zawodach sportu szkolnego w roku szkolnym 2016/2017 reprezentowała ponad „setka” dzieci, były one przygotowywane do startów przez nauczycieli wychowania fizycznego w czasie  zajęć pozalekcyjnych. Na osiąganie takich sukcesów ma również wpływ  infrastruktura sportowa w Orzegowie, która pozwala na uczestnictwo dzieci w różnych formach aktywności fizycznej.

W województwie śląskim jest ponad 1400 szkół podstawowych, tak więc piąte miejsce wydaje się być wynikiem doskonałym.
Na poziomie gimnazjów ósme miejsce zajęło Gimnazjum Nr 9 z Rudy Śląskiej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.