Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzki Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczęty!

 • Dodano: 2017-12-15 21:15, aktualizacja: 2017-12-18 16:04

W piątek o godzinie 16.30 na placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu zainaugurowano Rudzki Jarmark Bożonarodzeniowy. Uczestnicy mogli zobaczyć pokazy artystyczne, a także odwiedzić stoiska z rękodziełem i świątecznymi ozdobami. Wydarzenie zakończy się w niedzielę.

W Jarmarku wzięła udział prezydent miasta, Grażyna Dziedzic, która podziękowała uczestnikom za liczne przybycie i zaprosiła mieszkańców miasta na Rudzki Wigilijny Stół, który odbędzie się podczas ostatniego dnia wydarzenia.

Tegoroczne świętowanie rozpoczęli najmłodsi uczestnicy, którzy wspólnie ze świętym Mikołajem wykonali świąteczne dekoracje i ozdobili nimi choinki. Następnie na przystrojonej scenie jasełka wystawiły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 17. W świąteczny nastrój wprowadziły rudzian koncerty w wykonaniu Chóru św. Barbary z parafii pw. św. Barbary w Bykowinie oraz Zespołu „Od Serca” z Ośrodka Najświętszego Serca Jezusa w Halembie.   

Już jutro kolejne atrakcje związane z Jarmarkiem, a wśród nich charytatywny Bieg Mikołajów. Zobaczcie zdjęcia.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • vvv

  PRZEPIĘKNIE serdeczne podziękowania dla organizatorów i wszystkich wykonawców którzy występowali.

 • Abc

  Straszna jakość tych zdjęć :(

 • widokowy

  Lepiej widac online,cały plac.

 • CARLA

  trochę ożywił centrum miasta ten jarmark:) ALE POWINIEN BYĆ DO ŚWIĄT JAK W INNYCH MIASTACH

 • Pluto

  Idą wybory :) pieniądze nie są teraz ważne. Ważne jest, by ciemny lud to kupił, a pieniądze na koncie majera i spółki się zgadzają, obojętnie czy wydadzą z naszych pieniędzy 70 tys na światełka (jak w 2013 roku), czy 270 tys jak w roku ubiegłym, czy ponad 300 tys (co najmniej) jak w tym. Igrzyska są, a chleb? :) Panie mejer, oby skończył się ten cyrk z lovestory w tle, bo wszyscy widza co się dzieje, a tylko klakierzy i Ci co mogą coś u pana ugrać przyklaskują. Ale panu nawet jak w twarz spluną to pan powie ze deszcz pada. Byle kasa się zgadza.

 • ratatuj

  Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy to taka dobra mina władz naszego miasta, władz które nagle znalazły się z powrotem 7 lat wstecz mając gigantyczną dziurę w budżecie. Lawina plotek o tym jak jest źle ruszyła po spotkaniu oplatkowym z naczelnikami urzędu miasta!! Poszedł przekaz ze tak tragicznej sytuacji finansów miasto jeszcze nie miało! Ale było też oburzenie naczelników, bo jeszcze we wrześniu był przekaz PMGD że budżet jest super i tak dobrze dawno nie było. Jest wrażenie jakby stracono kontrolę nad wydatkami!

 • czytelnik

  Dobra mina?? Raczej mini mini minka. Jarmarki w innych miastach trwają po kilka tygodni. U nas ile?? 2 dni??

 • Ziga z Wirku

  Ja tam się nie znam,dziwi mnie tylko po co w naszym małym mieście 4 prezydentów.

 • boni

  Ruda Śląska to małe miasto? Hahahhaha leżę xD xD xD

 • Siała baba

  4 prezydentów, skarbnik i sekretarz miasta! To już masz 6 osób z zarobkami +10000 zł. Do tego masz naczelników chyba z 20 i komendant straży miejskiej z zarobkami +7000. Dalej masz kolejne 70 osób które są zastepcami naczelników, kierownikami, pelnomocnikami od niczego oraz koordynatorami też nie wiadomo kogo z zarobkami +/- 4000-5000 ( oczywiście na rękę). No i pozostałe 400 osób w tym 80 że straży miejskiej, a reszta urzędnicy tu zarobki różne od najniższej krajowej do 4000....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.