Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzki zespół Aglet wystąpi w finale Festiwalu Rock Arena

  • Dodano: 2017-09-13 08:30, aktualizacja: 2017-09-13 10:07

To wielki sukces rudzkich muzyków! Zespół Aglet wystąpi w pierwszym finale Festiwalu Rock Arena. Już 23 września będą mieli okazję zagrać na stadionie Górnika Zabrze.

To pierwsza edycja Festiwal ROCK ARENA Zabrze, który ma formę przeglądu młodych, śląskich kapel rockowych. Celem festiwalu jest także integracja śląskiej społeczności i kibiców klubów piłkarskich.

Spośród zgłoszonych grup wybrano finałową szóstkę, która 23 września zagra na stadionie Górnika Zabrze. Na scenie zaprezentuje się m.in. zespół z Rudy Śląskiej!

Zespół Aglet oficjalnie zaczął swoją działalność w maju 2017 roku z połączenia znanych rudzkich i gliwickich muzyków. W lipcu tego samego roku kapela wydała minialbum składający się z 3 autorskich utworów. Muzyka Aglet to elementy rocka, bluesa i mocnych riffów gitarowych połączonych popową barwą głosu wokalisty. Motto zespołu to "Życie bez pasji zabija".

Codziennie nowe konkursy z nagrodami Graj

Wśród festiwalowych nagród znalazło się m.in. nagranie w studiu nagrań NO FEAR records w Rybniku, koncert w CKS Mrowisko i w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz występ na takich imprezach jak Majowe Granie i Skarbnikowe Gody. To nie wszystko, tekst piosenki dla jednej z grup napisze Jan Kaczyński - zabrzański tekściarz, współpracujący z  takimi zespołami jak: HIGHWAY, MEINUSCH PROJECT i STEREOTYP.

Bilety na wydarzenie w cenie 10zł można kupić na Stadionie Górnika Zabrze w recepcji VIP (od strony ul. Damrota) czynnej 24/7.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.