Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzkie drużyny sportowe z dofinansowaniem!

 • Dodano: 2019-07-15 14:15

Pod koniec czerwca ukazało się ogłoszenie wyników otwartego konkursu wsparcia realizacji zadań publicznych z zakresu wsparcia i upowszechniania kultury fizycznej w Rudzie Śląskiej. Na realizację tego zadania z budżetu miasta przeznaczono 460 tys. zł.

Środki te mają zasilić sport seniorski, a dokładnie ich szkolenie. Głównymi celami tych działań są popularyzacja różnych dyscyplin sportowych oraz propagowanie aktywności ruchowej wśród mieszkańców miasta.

Najwięcej pieniędzy miasto przekazało KS Zgoda Ruda Śląska, drużyna otrzyma 110 tysięcy złotych, zaś ZKS Slavia, czyli zapaśnicy, mogą liczyć na wsparcie w wysokości 70 tysięcy złotych. 70 tysięcy trafi także do grający na szczeblu centralnym futsalistów Gwiazdy. Najmniejsze dofinansowanie, bo tylko 5000 zł, wpłynie do GKS Grunwald Ruda Śląska i TP Jastrząb Ruda Śląska.

Oto lista klubów, które otrzymały dofinansowanie:

Redakcja
źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (16)    dodaj komentarz »

 • Padre

  A ile kluby dostały dofinansowania do szkolenia dzieci i młodzieży. Bo jak narazie to największymi sponsorami są rodzice. To stroje, dresy, sprzęt sportowy, wpisowe na turnieje no i banalny transport na zawody, to wszystko z kieszeni rodzica.

 • Robert

  To żadna tajemnica. Wyniki konkursu na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży i pierwszy etap szkolenia seniorów można znaleźć na BIP-ie. https://rudaslaska.bip.info.pl/dokument.php?iddok=61186&idmp=3346&r=r

 • Fan sportu

  Po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy doszedłem do wniosku że:ludzie wy nie macie zielonego pojęcia o tym jak sportowcy i działacze klubowi działają ,muszą się prosić ,dosłownie prosić o jakieś pieniądze, nie dla siebie tylko dla młodych sportowców ,dobrze że są jeszcze sponsorzy ,ale i ich trzeba przekonać do finansowania sportowców, więc nie mieszajcie do tego polityki bo to właśnie polityka niszczy młodych sportowców, i zastanówcie się gdzie ci młodzi ludzie mają.uprawiać sport,popierajcie kluby sportowe bez względu na opcje polityczne

 • Olaf

  Czyli dzieciaki - hokeiści z RTH Zryw Ruda Śląska znowu dostaną okrągłe zero. Żal...

 • FX

  Nie wiedziałem, że dzieciaki z RTH Zryw uczestniczą w rozgrywkach seniorów.Czasami warto przeczytać co się komentuje.

 • rudzianin

  sponsoruje się kluby związane z UM , gdzie radni mają znajomych . Proszę się zainteresować klubami które osiągają wyniki bez poplecznictwa . Klub Gorila Ruda Śląska BJJ na każdych zawodach zdobywają złote medale , znani w całym kraju , tylko miasto i wydział sportu milczą . Mamy nadzieję , że po wyborach coś się zmieni.

 • Robert

  Jeżeli chodzi o wyniki, to proszę przeczytać komentarz poniżej, podpisany IGGY.

 • trudny czas dla sportu

  A może wprowadzić takie reguły .W zależności ile do ogólnego budżetu wprowadzi sam klub , drugie tyle dokłada Miasto czy tam jakiś procent w zależności od ustalonych pułapów tych środków.A tak to kluby wyciągają ręce i dajta , bo nam się należy .Sami zaś nie czynią większych starań by poszukać jakichś sponsorów czy wygospodarować ze swej działalności jakieś dodatkowe grosze.A może z ogólnej kwoty wyłożonej na sport w Rudzie śl.odłożyć jakąś znaczącą część i pod koniec roku ofiarować tym , którzy osiągnęli jakieś wymierne sukcesy .

  • trudny czas dla sportu
   2019-07-16 16:24
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Macia

  Krzykacze...radny z Rudy, który tak walczy o sport już się zdecydował z kim trzyma? PiS czy jednak PO? Tragedia...ludzie na kogo wy głosujecie...

 • beny

  przeca tyn mody gorol je wielce BEZPARTYJNY hahaha

 • Lolek

  Jak nie ma osiągnięć, to nie ma hajsu. Tylko Zgoda I zapaśnicy Slavii w seniorskich drużynach osiągają jakieś sukcesy. Reszta się bawi...A wymagania mają jakby conajmniej mieli jechać na Olimpiadę.

 • Pawel

  Lolek tys jest [...]nyntu we dekel

 • iggy

  Zdania są podzielone. Dla sympatyków poszczególnych klubów najważniejszy jest punkt widzenia tychże klubów. Te kluby, które osiągają wyniki, chciałyby być za to doceniane, natomiast kluby, które spektakularnych wyników nie osiągają, próbują udowodnić, że z jakich przyczyn (niewystarczające środki, wysoki poziom rywalizacji itp.) wynik jest dla nich nieosiągalny i tak w ogóle to cud że funkcjonują. Zawodnicy i drużyny osiągające naprawdę wysokie wyniki sportowe w naszym mieście, odbierają co roku nagrody Prezydenta Miasta, przyznawane na podstawie uchwały Rady Miasta, która określa konkretne kryteria. Wtedy można zobaczyć, które kluby i którzy zawodnicy osiągają naprawdę wysokie wyniki. Portale internetowe, czy nasza lokalna gazeta, niejednokrotnie pisze o wspaniałych osiągnięciach, setkach medali Mistrzostw Polski czy innych zawodów wysokiej rangi. Jednak chyba rzeczywistość jest trochę inna, bo nagród Prezydenta Miasta jest zdecydowanie mniej, niż newsów z portali o wspaniałych wynikach.

 • Hanys

  Śmiechu warte

 • Kasai

  Co mają za to te kluby kupić waciki? Te kwoty to porażka.

 • Mieszkaniec

  Niech się wezmą do roboty i coś pokażą a nie tylko wymagania mieć

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.