Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruszył sezon motocyklowy - uważajmy na drodze!

 • Dodano: 2017-03-21 07:45, aktualizacja: 2017-03-21 06:40
Wyższa temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać więcej motocyklistów. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.
 
Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza na początku sezonu. W niektórych miejscach może na drodze leżeć piach, kierowcy samochodów jeszcze przyzwyczajają się do większej liczby jednośladów na drodze. To wszystko w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.
 
Motocyklista w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chroni go jedynie kask, dobre ubranie, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.
 
http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/35/35-406958.mp4

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Zelmer

  Mieszkam przy ulicy Kochłowickiej w Kochłowicach. Jest tu bardzo długi odcinek prostej ulicy począwszy od sklepu z akcesoriami meblowymi aż do początku lasu za Parkiem Pamięci. Jako że jest to obszar zabudowany czyli obowiązuje 50 km/h to pomimo tego w trakcie sezonu letniego, codziennie znajdzie się jakiś potencjalny "dawca organów" rozwijający na tym odcinku kosmiczną prędkość.Tam na końcu tego odcinka powinna być taka wajcha przełączana czujnikiem prędkości "przekierowująca "takiego demona prędkości w okoliczne barzoły, z prędkością jaką uzyskał.

 • Zbigniew Domżalski.

  Witam serdecznie.Mam nadzieję, że pani/pan "kierowca" oraz "ja" z komentarzy, nie mają prawa jazdy, i nie staną się potencjonalnymi kandydatami na "morderców za kierownicą". Każdy uczestnik ruchu drogowego, a więc: pieszy, rowerzysta, motocyklista, kierowca auta, może popełnić błąd nieświadomie lub świadomie, lecz tylko kierowca jest częściowo chroniony przez blachę dookoła, pozostali nie. Proszę w związku z tym o szczególną ostrożność, gdy Szanowni Kierowcy, widzicie idącego pieszego, jadącego rowerzystę lub pomykającego motocyklistę. Z góry dziękuję za każde ochronione życie oraz życzę szerokiej i bezpiecznej drogi.

  • Zbigniew Domżalski.
   2017-03-21 11:17
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • kerowca

  a jak nazwac motocykliste ktory na 50 jedzie 100 ?? to nie jest debil ??

 • czytelnik

  jest. nie zmienia to faktu, że za to można mu wystawić mandat, odebrać prawo jazdy, w ostateczności wsadzić do aresztu... nie trzeba go od razu zabijać

 • emeryt

  Zbysiu za robota sie weź zamiast pisać komentarze w godzinach pracy

 • ja

  no sory ale to motocyklista zdechnie jak będzie wyprzedzał skręcające w lewo auto. przy okazji niszcząc cudze auto.

 • kerowca

  debile na 2 kołkach zas bydom sie zabijac

 • Kajtek

  A debile na 4 kołach nie?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.