Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rzecznik MZ: możliwe szybsze wprowadzenie zapowiadanych obostrzeń

 • Dodano: 2020-10-06 06:30, aktualizacja: 2020-10-06 06:46

Jeśli będziemy obserwowali wysokie wzrosty w zakresie liczby odnotowywanych przypadków, zapewne zapadnie decyzja o szybszym wprowadzeniu obostrzeń, które zakomunikowaliśmy - oświadczył rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Dopytywany podczas poniedziałkowej konferencji prasowej o rozporządzenie dotyczące obostrzeń rzecznik MZ odparł, że "od następnego tygodnia możemy się spodziewać wprowadzenia tych obostrzeń".

To o czym dzisiaj rozmawiamy, to jest kwestia, czy nie wprowadzimy tych obostrzeń szybciej, jeśli będziemy obserwowali rosnące wyniki" – mówił. "Jeśli będziemy obserwowali kolejne rekordy w najbliższych dniach, na pewno zdecydujemy się wprowadzić te obostrzenia szybciej"– dodał.

Wskazał na noszenie masek w strefach żółtych czy niedziałanie lokali gastronomicznych po godz. 22.00 w strefie czerwonej oraz ograniczenia liczebności wesel.

Na chwilę obecną mówimy o tych rozwiązaniach – powiedział.

Andrusiewicz, odnosząc się do informacji, że przyszły minister edukacji Przemysław Czarnek otrzymał pozytywny wynik na koronawirusa, zapewnił, że nie ma wypracowanych "rozwiązań specjalnych dla polityków, innych od rozwiązań przeznaczonych dla przeciętnego Kowalskiego".

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • agonia

  Zaostrzają obostrzenia bo za mało obywateli umiera na popularnego wirusa ,szmaty na twarzy przyspieszą ten proces.

 • Mael

  Klupnij się w tyn pusty bunclok. Jak Ci "szmata" nie pasuje. To się zasłoń kalfas jedwabnym szałem i nie drażnij innych swoją gupotą.

 • mario

  ta cala pisowska cholota chodzili bez masek a nam kaza chodzic debilny narod

 • ehs

  Dlaczego w okresie wakacji, gdzie były tłumy na plażach i w górach bez masek nie było wzrostu zachorowań, a teraz jest? Jak to jest ze Szumowski wyzdrowiał szybciej, niż mozna wynik testu?Czyżby chcieli nam odebrać wolność?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.