Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rzemieślnicy obchodzili swoje święto

  • Dodano: 2017-03-19 21:00

W sobotę, o godz. 16.30 w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach odbyły się coroczne uroczystości związane z dniem św. Józefa i św. Klemensa. Są to patroni rzemieślników, których nie brakuje również w Rudzie Śląskiej. Organizatorem wydarzenia jest Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości.

- Wspominamy dzisiaj dwóch świętych, którzy są patronami rzemieślników- św. Klemensa i św. Józefa. Wasz  Rudzki Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości powstał prawie równocześnie z miastem w jego obecnym kształcie administracyjnym. Można powiedzieć, że dla tego miasta, dla Rudy Śląskiej jesteście punktem odniesienia w waszej codziennej działalności wobec jego mieszkańców - głosił w homilii bp Marek Szkudło. - Z waszego codziennego wysiłku mieszkańcy Rudy Śląskiej czerpią i korzystają. Dzisiaj kiedy wspominamy waszych patronów chce Wam zaproponować abyście zawierzyli Temu, który jest gwarancją na życie wieczne - dodał.

Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości to organizacja samorządu gospodarczego, integrująca i reprezentująca środowisko rzemieślników i przedsiębiorców. Rudzki Cech zrzesza obecnie 83 zakłady, z której aż 79 prowadzi praktyczną naukę zawodu w następujących specjalnościach: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, lakiernik, elektromechanik, cukiernik, piekarz, stolarz, ślusarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci i urządzeń sanitarnych, fotograf, wędliniarz, kominiarz i kucharz. W bieżącym roku we wspomnianych przedsiębiorstwach naukę zawodu pobiera łącznie 186 uczniów szkół zawodowych.

Rzemieślnicy obchodzili swoje święto

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Zofia

    Bo to urzędnicy a nie rzemieślnicy

  • hanys

    w piyrszych ławach coś pustawo...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.