Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sanepid będzie kontrolował miejsca pobytu dzieci podczas ferii

  • Dodano: 2016-01-26 15:30
Zbliżają się ferie zimowe. W naszym regionie rozpoczną się one 15 lutego. Jednak już warto pomyśleć o zapewnieniu naszym pociechom bezpieczeństwa w tym czasie. Wobec tego do akcji włączają się różne podmioty, także sanepid, który będzie sprawdzał utrzymanie higieny i dbałości o zdrowie dzieci w miejscach i ośrodkach, gdzie będą przebywały.
 
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rudzie Śląskiej informuje, że rozpoczyna się wojewódzka akcja pn. „Bezpieczne Ferie 2016”.
 
Akcja ma na celu stworzenie dzieciom bezpiecznych warunków wypoczynku na terenie naszego województwa między innymi poprzez prowadzenie działalności edukacyjno-informacyjnej, zwłaszcza w zakresie bezpiecznych zachowań zdrowotnych. 
 
Na czas trwania akcji, która potrwa do 29 lutego, został uruchomiony całodobowy telefon interwencyjny. Pod numerem telefonu (31) 200-77-077 można zgłaszać wszelkie błędy i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku.
 
Podczas "Bezpiecznych ferii 2016" pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. śląskiego będą także przeprowadzali kontrole turnusów figurujących w elektronicznej bazie wypoczynku (http://wypoczynek.men.gov.pl) w trakcie ich trwania. Kontrole będą dotyczyły przestrzegania przepisów w zakresie zapewnienia higieny i zdrowia.
 
Sanepid informuje mieszkańców, że problemy związane z niewłaściwymi warunkami higieniczno-sanitarnymi w miejscu wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie Rudy Śląskiej należy zgłaszać do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej.
 
Sanepid będzie kontrolował miejsca pobytu dzieci podczas ferii

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.