Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Skat to tradycja naszych dziadków, ojców – Alfred Zieliński

 • Dodano: 2017-02-01 07:00, aktualizacja: 2017-01-31 13:41

Dlaczego skat jest ciekawszy od brydża? Czy Adolf Hitler był krojcdupkiem? Skąd się wzięła nazwa TUZY? No i dlaczego w ogóle warto grać w skata? O tym wszystkim, a także o wielu innych sprawach mówi pan Alfred Zieliński.

Pan Alfred Zieliński jest prezesem i jednym z założycieli sekcji skata "TUZY Halemba". O swojej pasji potrafi opowiadać bez końca, przytaczając przy tym mnóstwo anegdot i ciekawostek, również historycznych.

Od kilkudziesięciu lat popularyzuje grę w skata w naszym mieście, a każdego chętnego do nauki zaprasza w piątki o godzinie 16:30 na Halembę do baru Antek (ul. 1 Maja 56), gdzie obecnie znajduje się siedziba sekcji. 

Zapraszamy do odsłuchania wywiadu. 

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • markfranc67

  PAN ALFRED ZIELIŃSKI JEST WSPANIIAŁYM CZŁOWIEKIEM BARDZO UCZYNNYM POMÓGŁ DUŻO LUDZIOM . ZAWSZE LEŻAŁO MU NA SERCU ŻEBY RUDA ŚLĄSKA BYŁA JAK NAJLEPIEJ POSTRZEGANA - DUŻO ZDRÓWKA PANIE ALFREDZIE !!!!!!!!

 • Hanys

  Piekna gra. Moglbym grac godzinami.

 • pracownik lutowy

  "Do Halemby"! Redaktorzy z łapanki...

 • Wojciech Kocjan

  Zapewniam, że zastosowanie przyimka "na" przy nazwie dzielnicy jest jak najbardziej zgodne z zasadami pisowni polskiej. Proszę mi nie wierzyć na słowo i sprawdzić :) Pozdrawiam!

 • polonistka

  Przed przystąpieniem do pouczania innych warto samemu sprawdzić, kiedy należy stosować przyimek na, w przeciwnym przypadku można zostać uznanym za człowieka słabo wykształconego, delikatnie mówiąc. Wskazówka: między innymi przyda się refleksja nad tym, kiedy dzielnica znalazła się w granicach miasta.

 • Klaus

  Możno ty jeździsz do Halemby, my jeżdżymy na Halemba.

 • papaja

  Bykowina to pany,Halemba to dz//y

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.