Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Śląsk to takie miejsce na ziemi - Dzień Śląski w SP nr 2!

 • Dodano: 2018-03-12 19:30

Piękne stroje i ogromne zamiłowanie do śląskiej kultury i tradycji zaprezentowali dzisiaj (12.03) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Wyplera w Bykowinie, podczas obchodów Dnia Śląskiego.

- Bardzo się cieszę, że szkoła organizuje takie imprezy. Dzieci poznają śląską kulturę, ćwiczą gwarę i tym samym dostrzegają piękno tej naszej małej ojczyzny - mówiła pani Bożena, mama jednego z uczniów. 

Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały od dłuższego czasu. Dzieci w czasie zajęć uczyły się śląskiej gwary, tworzyły rysunki, śpiewały oraz recytowały wiersze związane z śląską tradycją, by póżniej zaprezentować je przed rodzicami i gośćmi. Zebrani goście mogli także zwiedzić Izbę Regionalną oraz zobaczyć wystawę „Śląsk w obiektywie”. Na stołach nie brakowało też tradycyjnych śląskich przysmaków.

Śląsk to takie miejsce na ziemi - Dzień Śląski w SP nr 2!

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • magerowy beret

  Ja wymieniła bym wszystkich starych wyjadaczy naszej władzy na młodych z nowym spojrzeniem ,przyszłość należy do nowego młodego pokolenia a zasiadają STANIA,GŁADYSZ,POTYRAŁA,PIÓRKOWSKI ITD mają po kilka stanowisk kasa kasa kasa

 • Antek

  A ten co tu robi!? Przez lata nic nie robi ino pokazuje sie przed wyborami

 • zołza

  Pan radny D. zawsze jest w pierwszym szeregu w szkole, Country. a przed wyborami córka i synowa po osiedlu się przelecą i będą jak to dużo ten pan radny zrobił dla Bykowiny.

 • MONIKA

  Widać że wybory się zbliżają bo wszędzie się ciśnie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.