Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Śląsk to takie miejsce na ziemi - Dzień Śląski w SP nr 2!

 • Dodano: 2018-03-12 19:30

Piękne stroje i ogromne zamiłowanie do śląskiej kultury i tradycji zaprezentowali dzisiaj (12.03) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Wyplera w Bykowinie, podczas obchodów Dnia Śląskiego.

- Bardzo się cieszę, że szkoła organizuje takie imprezy. Dzieci poznają śląską kulturę, ćwiczą gwarę i tym samym dostrzegają piękno tej naszej małej ojczyzny - mówiła pani Bożena, mama jednego z uczniów. 

Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały od dłuższego czasu. Dzieci w czasie zajęć uczyły się śląskiej gwary, tworzyły rysunki, śpiewały oraz recytowały wiersze związane z śląską tradycją, by póżniej zaprezentować je przed rodzicami i gośćmi. Zebrani goście mogli także zwiedzić Izbę Regionalną oraz zobaczyć wystawę „Śląsk w obiektywie”. Na stołach nie brakowało też tradycyjnych śląskich przysmaków.

Śląsk to takie miejsce na ziemi - Dzień Śląski w SP nr 2!

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Następna informacja

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • magerowy beret

  Ja wymieniła bym wszystkich starych wyjadaczy naszej władzy na młodych z nowym spojrzeniem ,przyszłość należy do nowego młodego pokolenia a zasiadają STANIA,GŁADYSZ,POTYRAŁA,PIÓRKOWSKI ITD mają po kilka stanowisk kasa kasa kasa

 • Antek

  A ten co tu robi!? Przez lata nic nie robi ino pokazuje sie przed wyborami

 • zołza

  Pan radny D. zawsze jest w pierwszym szeregu w szkole, Country. a przed wyborami córka i synowa po osiedlu się przelecą i będą jak to dużo ten pan radny zrobił dla Bykowiny.

 • MONIKA

  Widać że wybory się zbliżają bo wszędzie się ciśnie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.