Wiadomości z Rudy Śląskiej

Śląska biesiada ze zdrową żywnością

 • Dodano: 2012-12-03 10:15

27 listopada w Szkole Podstawowej nr 21 w Rudzie Śląskiej odbyła się Biesiada Śląska. Celem imprezy było przybliżenie tradycji śląskich młodemu pokoleniu.

W zabawie wzięły udział dzieci z klas 1−6 wraz z rodzicami. Swój wkład w wydarzenie miała też lokalna filia  Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), która zaprezentowała stoisko ze zdrową żywnością.
 W ofercie były m.in. smalec wegetariański, swojski chleb, bułeczki, cieciorka, pasta ze słonecznika, klopsy z płatków owsianych i brokuła, klopsy z kaszy jaglanej, a także – uwaga – bigos wegetariański. A dla dzieci, coś słodkiego i zdrowego – kuleczki bakaliowe. Degustacja zdrowej żywności cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników. Do każdej potrawy był przygotowany przepis, w który można się było bezpłatnie się zaopatrzyć.

Przeprowadziliśmy z ludźmi wiele ciekawych rozmów o zdrowym żywieniu – mówi Mirosława Czarnecka, kierownik filii ChSCh w Rudzie Śląskiej. Na naszym stoisku dostępne były również książki prozdrowotne. Spotkanie uważam za bardzo udane – dodaje.

Oprócz promocji zdrowej żywności przygotowanej przez wolontariuszy ChSCh na imprezie było wiele innych, różnych atrakcji. Były konkursy z nagrodami, występy przygotowane przez dzieci. Rodzice również przygotowali poczęstunek, na który składały się tradycyjne śląskie potrawy, m.in. kołacze. Prowadzono także badania tkanki tłuszczowej, ciśnienia oraz obliczanie BMI (Body Mass Index – wskaźnik masy ciała.).

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • kolezanka z pdst.nr 14

  napewno wiekszosć smakołyków zrobiła Mirka bo to kocha i ma do tego reke pozdrowienia dla Mireczki

  • kolezanka z pdst.nr 14
   2012-12-03 18:03
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.