Wiadomości z Rudy Śląskiej

Śląska biesiada ze zdrową żywnością

 • Dodano: 2012-12-03 10:15

27 listopada w Szkole Podstawowej nr 21 w Rudzie Śląskiej odbyła się Biesiada Śląska. Celem imprezy było przybliżenie tradycji śląskich młodemu pokoleniu.

W zabawie wzięły udział dzieci z klas 1−6 wraz z rodzicami. Swój wkład w wydarzenie miała też lokalna filia  Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), która zaprezentowała stoisko ze zdrową żywnością.
 W ofercie były m.in. smalec wegetariański, swojski chleb, bułeczki, cieciorka, pasta ze słonecznika, klopsy z płatków owsianych i brokuła, klopsy z kaszy jaglanej, a także – uwaga – bigos wegetariański. A dla dzieci, coś słodkiego i zdrowego – kuleczki bakaliowe. Degustacja zdrowej żywności cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników. Do każdej potrawy był przygotowany przepis, w który można się było bezpłatnie się zaopatrzyć.

Przeprowadziliśmy z ludźmi wiele ciekawych rozmów o zdrowym żywieniu – mówi Mirosława Czarnecka, kierownik filii ChSCh w Rudzie Śląskiej. Na naszym stoisku dostępne były również książki prozdrowotne. Spotkanie uważam za bardzo udane – dodaje.

Oprócz promocji zdrowej żywności przygotowanej przez wolontariuszy ChSCh na imprezie było wiele innych, różnych atrakcji. Były konkursy z nagrodami, występy przygotowane przez dzieci. Rodzice również przygotowali poczęstunek, na który składały się tradycyjne śląskie potrawy, m.in. kołacze. Prowadzono także badania tkanki tłuszczowej, ciśnienia oraz obliczanie BMI (Body Mass Index – wskaźnik masy ciała.).

Komentarze (1)    dodaj »

 • kolezanka z pdst.nr 14

  napewno wiekszosć smakołyków zrobiła Mirka bo to kocha i ma do tego reke pozdrowienia dla Mireczki

  • kolezanka z pdst.nr 14
   2012-12-03 18:03
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.