Wiadomości z Rudy Śląskiej

Śląskie: specjaliści przeanalizują zgon 90-latki po szczepieniu przeciw COVID-19

 • Dodano: 2021-02-02 06:30, aktualizacja: 2021-02-02 06:40

Specjaliści z Państwowego Zakładu Higieny i wskazani przez Głównego Inspektora Sanitarnego będą analizować i weryfikować przypadek 90-letniej kobiety z woj. śląskiego, zmarłej tydzień po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 w punkcie w Mysłowicach.

Poinformował o tym w poniedziałek PAP śląski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Grzegorz Hudzik.

Informacja o zgonie kobiety zaszczepionej w punkcie szczepień w Mysłowicach pojawiła się w raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych na stronie gov.pl. Wynika z niej, że od 27 stycznia kobieta miała gorączkę od 38 do 38,4 st. Celsjusza, cierpiała na biegunkę i wymioty, stwierdzono powikłania w postaci obrzęku płuc, podejrzewano zapalenie płuc.

Chora zmarła 29 stycznia

Dyrektor Hudzik poinformował, że kobieta przyjęła szczepionkę 20 stycznia, a zachorowała 27 stycznia.

Lekarz powiązał występujące u niej objawy z przyjęciem szczepionki i zgłosił tę sytuację do powiatowego inspektora sanitarnego w Katowicach jako ciężki przypadek niepożądanego odczynu poszczepiennego. Przekazaliśmy informację do Głównego Inspektora Sanitarnego i Państwowego Zakładu Higieny, włącznie z numerem seryjnym szczepionki podanej tej pani. Tamtejsi specjaliści przeprowadzą analizę epidemiologiczną tego przypadku – powiedział PAP Grzegorz Hudzik.

Zwrócił uwagę, że między szczepieniem a wystąpieniem objawów upłynęło sporo czasu, bo aż tydzień.

Każdy taki przypadek jest jednak starannie wyjaśniany choćby po to, by wykluczyć możliwość, że wadliwa jest jakaś konkretna partia szczepionek – wskazał.

Wcześniej w Polsce zanotowano trzy zgony, które wystąpiły w związku czasowym z zaszczepieniem przeciw COVID-19. 

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • RedPill

  Nawet jakby wszystko ewidentnie wskazywało na śmiertelne powikłania poszczepienne, to i tak wymyślą inną przyczynę zgonu. Nie trzeba być ani jasnowidzem, ani psychologiem, ani zwolennikiem teorii spiskowych, żeby to wiedzieć.

 • Z&G

  Tu nie ma co analizować , szczepionkowy szał doprowadza nie tylko starszych do zgonu ,wszystko zależy od żywotności organizmu .

 • RedPill

  A morał z tego taki: jeśli jakiś senior jest żywotne, to lepiej jak najdłużej taki pozostanie bez dodatkowych ,,wspomagaczy'' a jak nie jest, to lepiej z nimi też nie ryzykować :-)

 • ola

  Dokładnie ,dodam tylko ,że z młodszymi też bym nie ryzykowała. Mam 40 + i nie będę się szczepić choćby nie wiem co.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.