Wiadomości z Rudy Śląskiej

Śląskie: w kopalniach 10 nowych zakażeń, przybyło 82 ozdrowieńców

 • Dodano: 2020-08-16 10:00

W sobotę zmalała liczba zakażonych koronawirusem pracowników śląskich kopalń - wynika z danych spółek węglowych. Obecnie z infekcją SARS-CoV-2 zmaga się łącznie 1169 górników - 72 mniej niż dzień wcześniej. Przybyło 10 nowych zakażeń oraz 82 ozdrowieńców.

Nowe zakażenia w kopalniach

W sobotę Polska Grupa Górnicza (PGG) poinformowała o dziewięciu nowych zachorowaniach, a prywatna kopalnia Silesia w Czechowicach-Dziedzicach - o jednym. W kopalniach PGG za ozdrowieńców uznano 80 górników, a w Silesii - dwóch. W Jastrzębskiej Spółce Węglowej bilans zachorowań i ozdrowieńców od piątku nie zmienił się.

Jak wynika z przekazanych w sobotę PAP statystyk, z wirusem SARS-CoV-2 zmaga się obecnie 910 pracowników Polskiej Grupy Górniczej, 162 górników z kopalni Silesia i 97 pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Obecnie - jak podała PGG - w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej, gdzie w ostatnim czasie przybyło najwięcej ozdrowieńców, zakażonych jest łącznie 418 osób, w kopalni Chwałowice w Rybniku 251, a w kopalni Marcel w Radlinie 41.

Od tygodnia Ruda Śląska, Rybnik i powiat rybnicki, a także powiat wodzisławski, gdzie znajduje się kopalnia Marcel, oraz powiat pszczyński, są objęte tzw. czerwoną strefą epidemiczną. Oznacza to wprowadzenie dodatkowych obostrzeń, m.in. obowiązku noszenia maseczek także na zewnątrz. Od piątku w czerwonej strefie znajduje się także Jastrzębie-Zdrój, gdzie mieści się siedziba JSW.

Rośnie liczba ozdrowieńców

Ogółem w Polskiej Grupie Górniczej od początku epidemii zakażonych zostało 3087 pracowników, z których 2177 (70,5 proc.) wyzdrowiało. 1094 górników z PGG jest w kwarantannie.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej w sobotę nie przybyło osób zakażonych. Od początku epidemii w kopalniach JSW koronawirusem zaraziło się łącznie 4101 osób, a wyzdrowiało 4004 (97,6 proc.).

W kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach do soboty zanotowano 297 przypadków SARS-CoV-2 - od piątku przybyło jedno zakażenie. Wyzdrowiało 135 osób (45,4 proc.) - od piątku przybyło 2 ozdrowieńców, a nadal chorują 162 osoby. 47 pracowników zakładu przebywa w kwarantannie.

Łącznie, według sobotnich danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 8 075 górników z PGG, JSW, spółki Węglokoks Kraj (gdzie wszyscy już wyzdrowieli) oraz prywatnej kopalni Silesia. Dotąd wyzdrowiało 6 906 pracowników kopalń, czyli ponad 85,5 proc. wszystkich zakażonych.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • 1020irek10

  Pit pit przed wyborami wszyscy zdrowi, a po ciągle zachorowania na kopalniach które Sasin chce pozamykać

 • Ja es

  Chce mi się śmiać bo mam tatę górnika i jakoś słyszałem że na kopalni Bielszowice 1 osoba tylko wyzdrowiała to może jakaś inna kopalnia

 • Ja

  Jestem zBielszowic i mam niby covida 2tydz czekam na wymaz bo jeden się zgubił A drugi nie do odczytu Ktoś coś?

 • Harnas

  Czyżby koronawirus miałby pomagać w zamykaniu kopalń?może to te 750 mld są głównym celem zniszczenia Polskiej gospodarki,uwaga nie dajcie się nabrać, bo później za.swieczke zapłacimy jak za zboże, puki co mamy niezależność i tak trzymać

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.