Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Śniadanie daje moc w SP nr 18

  • Dodano: 2017-11-14 07:00, aktualizacja: 2017-11-14 10:30

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou.

Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. W Polsce od siedmiu lat obchodzimy 8 listopada Dzień Śniadanie Daje Moc.

Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy, dlatego Szkoła Podstawowa Nr 18 im. ks. Konstantego Damrota przyłączyła się do programu edukacyjnego, w którym uczniowie klas 1-3 obchodzili  8 listopada Dzień Śniadanie Daje Moc.

W czasie zajęć edukacyjnych, nauczyciele przekazali najmłodszym cenne informacje  o roli prawidłowego żywienia w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. 8 listopada w Dniu Śniadanie Daje Moc, organizujemy śniadanie w swojej klasie i dajemy szanse dzieciom aby mogły wspólnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Dzieciaki miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków i dowiedziały się, dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne.
                                                           

Koordynatorki programu: Beata Jurczyk i Patrycja Góralczyk