Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Sobek tańcuje - Ruda Śląska kibicuje"!

 • Dodano: 2015-05-28 19:15

Dziś o 15:00 na Placu Jana Pawła II tłumy rudzian wołały: "Sobek tańcuje - Śląsk kibicuje!". Mieszkańcy z kolorowymi transparentami i miłymi okrzykami wspierali rudzianina Mateusza Sobecko w walce o pierwsze miejsce w finałowym odcinku programu tanecznego You Can Dance.

Telewizja TVN nagrała dziś na rynku materiał z wiwatującymi rudzianami, który wyemituje podczas finałowego odcinka programu, w przyszły poniedziałek. Do mieszkańców dołączyła także prezydent Grażyna Dziedzic. Na rynek przyszli przyjaciele, rodzina, znajomi Mateusza, uczniowie szkół, do których chodził, a także rudzianie nie znający chłopaka osobiście, którzy oglądają go w programie i chcą, aby został jego zwycięzcą.

Mateusz Sobecko to 22-latek z Nowego Bytomia, który tańczy Hip Hop i New Age. Rudzianin znalazł się w finałowej dwójce tancerzy i będzie walczył o pierwsze miejsce w programie You Can Dance.

Na placu Jana Pawła II obecna była też rodzina Mateusza.

Jo sie ino ciesza, że jego marzenia sie spełniajom. On nigdy nie rozstoł się z tańcem. Nawet po kontuzji nie dopuszczoł myśli, że może przestać tańcować. Dohtory godali mu po zdarzeniu, że jego kolano jest do wymiany. A łon na to pedzioł: "Moga mieć i sztuczne kolano, ale musza tańcować. Bez tego niy umia żyć". Potym była długo ośmiomiesięczno rehabilitacja, ból, walka, ale udało się. Mateusz pomału dochodził do siebie, zaczął trenować, potym zadecydowoł, że pojedzie zawalczyć na kolejnej edycji...no i doszoł tak daleko. Jego marzeniem jest otwarcie szkoły tańca w USA. Mom nadzieja, że jego plany sie spełniom no i że wygro ta edycja You Can Dance! Je żech bardzo szczęśliwo, że tukej dzisiej wszyscy przyszli mu kibicować - opowiedziała piękną gwarą wzruszona mama Mateusza.

Cała Ruda Śląska jest z Sobkiem! Liczymy na jego zwycięstwo w finale!

"Sobek tańcuje - Ruda Śląska kibicuje"!

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • kibic

  Nie tylko kibicuję Mateuszowi ale i przesyłam sms-y ja i cala moja rodzina. Dobrze, że się konczy, bo by my "przyszli do drobnych" ):

 • alex

  Powodzenia Mateusz! Na Twój taniec patrzy się z prawdziwą przyjemnością. :)

 • Poseł

  Ale goje się podniecają jakimś bezcelowym programem. Oglądajcie sobie goje TV a my was okradamy w podatkach.

 • pracownik majowy

  Następny, który obwinia innych za swoje porażki. Tym razem winni są żydzi, w przyszłym tygodniu smerfy i gargamel.

 • rudzianin

  Absolwent Gim 11 - fajno reklama sobie robiom, zapomnieli tylko napisac, że gimnazjum to on jeszcze nawet nie mysloł o tańcu a i szkoła nie prowadzi takich zajec. wiec nie jest to zasługo gimnazjum. Jak som powiedział, zaczał tańcować jak poszedł do szkoły sredniej i to głównie w Zbarzu. Ani szkoła ani miasto nie przyczyniło się do sukcesu Mateusza. Ale u nos tak jest - jak rudzian jakos się "wybije" to zaroz miasto się chwoli. A jak mioł kontuzja kolana i p. prezydent obiecała ze tez jakos pomze ( np. przewóz do szpitala, na rehabilitacja, bo było daleko) to się potem wycofała. I po co teraz staje do zdjęcia i robi sobie reklama? Sukces, jak się godo, mo wielu ojców. W tym wypadku to tylko zasługa Mateusza, ternerów tańca i jego wytrwałości i ciężkiej pracy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.