Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sobota pełna rugby

  • Dodano: 2017-10-26 08:15, aktualizacja: 2017-10-26 07:05

28 października 2017 r. (sobota) w Rudzie Śląskiej Orzegowie na Burloch Arenie przy ul. Bytomskiej 15 rozegrany zostanie IV turniej MISTRZOSTW POLSKI KOBIET RUGBY 7 (siedmioosobowego) sezonu 2017/18. Początek gier eliminacyjnych o godz. 9:00, finałów ok. godz. 13:00.


Jest to czwarty z ośmiu turniejów rangi mistrzowskiej rozgrywanych w sezonie 2016/17. Mistrzostwa rozgrywane są systemem turniejowym. Cztery turnieje rozgrywane są jesienią, cztery wiosną.


W rudzkim turnieju weźmie udział 8 zespołów kobiecych: gospodynie Diablice IGLOO RUGBY Ruda Śląska, Biało-Zielone Ladies Gdańsk (aktualne mistrzynie Polski), Black Roses Poznań, Legia Warszawa, AZS AWF Warszawa, Miedziowe Lubin
i RK Gietrzwałd.


W obecnym sezonie Diablice zajmują szóste miejsce w tabeli MPK i będą walczyć w swojej grupie rozgrywek (I Liga) o wejście do pierwszej czwórki mistrzowskiego cyklu (Ekstraligi). Czy to się uda, zobaczymy w najbliższą sobotę.


Na tym nie koniec rugbowych atrakcji na Burloch Arenie. Po zakończeniu turnieju kobiet na boisko wejdą Gryfy by rozegrać swój ostatni mecz Grupy Mistrzowskiej II Ligi z Arką Rumia. W finale rozgrywek Gryfom się nie wiedzie, zapowiadany mecz jest dla nich pierwszą i ostatnią okazją na wygraną. Nie będzie łatwo, gdyż zwycięstwo Arki z bonusem da jej pierwsze miejsce w II lidze, ale rudzcy rugbiści mają coś do udowodnienia po dotkliwej porażce w pierwszym meczu w Rumii.

Jak zwykle, emocje gwarantowane!
IV TURNIEJ MISTZOSTW POLSKI KOBIET RUGBY 7 9:30 - 15:00
K. S. RUGBY Ruda Śląska – ARKA Rumia 17:00
28 października br., sobota
Burloch Arena, Ruda Śląska Orzegów, ul. Bytomska 15

Sobota pełna rugby

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.