Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

SP nr 6 sportową wizytówką Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2019-08-28 06:30, aktualizacja: 2019-08-28 06:42

Już od „ładnych” paru lat, z doniesień medialnych, dowiadujemy się o sukcesach uczniów Szkoły Podstawowej Nr 6 w Rudzie Śląskiej, odnoszonych w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Rok szkolny 2018/2019 był wyjątkowo bogaty w takie sukcesy, a efektem tego jest II miejsce, zajęte przez „orzegowską” podstawówkę, we współzawodnictwie szkół o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty  w Igrzyskach Dzieci ( klasy I – VI) i IV miejsce, w tym samym współzawodnictwie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej ( klasy VII – VIII). W skrócie mówiąc II i IV miejsce w województwie.

II i IV miejsce w województwie – to dobrze, czy źle?

Osiągnięcia te zdecydowanie zyskują na wartości, jeżeli uzmysłowimy sobie,

że w województwie śląskim jest około 1450 szkół podstawowych, w tym Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Dużym sukcesem jest znalezienie się w pierwszej pięćdziesiątce, a nawet setce współzawodnictwa, dlatego miejsca II i IV wywalczone przez SP 6, są wręcz fenomenalne i niesłychanie trudno będzie je powtórzyć w przyszłości.

Współzawodnictwo sportowe szkół – „z czym to się je”?

Na całe współzawodnictwo składa się 16 dyscyplin i konkurencji sportowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Dyscypliny te to; lekkoatletyka (biegi przełajowe i wieloboje) Zespołowe Gry Sportowe ( piłka ręczna, nożna, koszykówka, siatkówka, unihokej), pływanie, szachy, tenis stołowy, badminton, orientacja sportowa, narciarstwo, łyżwiarstwo, gry i zabawy ruchowe dla dzieci młodszych.   Żeby zdobyć punkty, czyli znaleźć się wśród 16 najlepszych szkół w danej dyscyplinie sportu, należy zająć pierwsze miejsce w Rudzie Śląskiej i zwyciężyć również w rywalizacji rejonowej z najlepszą szkołą z Zabrza.

W czym jesteśmy dobrzy?

Jak można przeczytać wyżej, zajęcie wysokiego miejsca we współzawodnictwie, wymaga dużej wszechstronności. Można powiedzieć, że „szóstka” specjalizuje się w lekkoatletyce, ale to nie wystarczy, żeby być wysoko w województwie.

Oprócz konkurencji lekkoatletycznych, czyli biegów przełajowych i wielobojów dziewcząt i chłopców, SP 6 punktowała również, w orientacji sportowej dziewcząt i chłopców, biegach łyżwiarskich dziewcząt i chłopców,  siatkówce chłopców, grach i zabawach ruchowych dziewcząt i chłopców.

Najwartościowszy wynik osiągnęła drużyna dziewcząt w czwórboju lekkoatletycznym , zajmując VIII miejsce w finale ogólnopolskim.

W system współzawodnictwa sportowego szkół zaangażowanych było grubo ponad stu uczniów i uczennic SP 6. Wszystkim im należą się wielkie gratulacje i podziękowania za systematyczną pracę jaką włożyli w przygotowanie do zawodów, spędzając mnóstwo czasu na zajęciach pozalekcyjnych i treningach. Podziękować należy również rodzicom, którzy byli bardzo zaangażowani w zabawę ze sportem swoich pociech i często dostosowywali swoje osobiste, rodzinne plany do treningów i zawodów dzieci.

Jeszcze raz wielkie gratulacje i podziękowania.

Oficjalne posumowanie współzawodnictwa z wręczeniem nagród odbędzie się na przełomie września i października. 

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • rodzic

  Osiągnięcia super, może warto wybudować w "szóstce" boisko szkolne, którego właściwie nie ma.

 • orzegowianin

  Aż w 7 dyscyplinach sportowych absolwenci tej szkoły występowali w reprezentacji Polski !!!! to istny fenomen !Gratulacje dla nauczycieli w-f

 • Godula city

  Ciekawa informacja.

 • ja

  Od lat sp15 w Halembie to podobno szkoła sportowa w tym mieście :/

 • Lili

  Gratulacje

 • Absolwent

  Pięknie, jednak są tacy, którym się chce!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.