Wiadomości z Rudy Śląskiej

Spacer historyczny History! On ODWOŁANY

  • Dodano: 2020-10-08 08:00, aktualizacja: 2020-10-08 17:21

Już w sobotę (10 października) Muzeum Miejskie im. M. Chroboka zorganizuje spacer historyczny „History! On”.Podczas wydarzenia będzie można przetestować „Rudzką mAPPkę”, czyli aplikację, która porównuje istniejącą przestrzeń miejską z tą sprzed lat. Spacer będzie wspaniałą okazją do poznania historii miasta, postaci z nim związanych oraz wielu ciekawostek.

- Startujemy z naszą aplikacją trzema historycznymi spacerami, które zaplanowaliśmy  w Orzegowie, Chebziu i Rudzie. Poprowadzą je pracownicy naszego muzeum. Serdecznie zachęcam do udziału w tym wydarzeniu. Jestem pewien, że wielu rudzian odkryje swoje miasto na nowo i pozna je z zupełnie innej strony niż dotychczas – mówi Krzysztof Gołąb, dyrektor Muzeum Miejskiego im. M. Chroboka w Rudzie Śląskiej.

Wszyscy chętni do udziału w spacerze mogą zapisywać się pod numerem tel. 32-248-44-57 oraz mailowo: info@muzeum.rsl.pl.

W każdym z trzech spacerów może uczestniczyć maksymalnie 20 osób. O godz. 16.00 rozpocznie się spacer z Plant Żwirki i Wigury w Rudzie, z kolei o 16.30 z dworca PKP w dzielnicy Chebzie oraz o tej samej godzinie z placu przy kościele w Orzegowie. Wszystkie grupy zakończą wędrówkę około godz. 18.00 w Browarze Alternatywa, gdzie nastąpi prezentacja aplikacji oraz odbędzie się quiz wiedzy o Rudzie Śląskiej, koncerty oraz ognisko.

Spacer historyczny History! On ODWOŁANY

Komentarze (2)    dodaj »

  • nina

    Skąd można pobrać aplikację?

  • boluś

    Dolij twierdza co mAAłpka w rozmiarze XLLL zdrowszo' barzij na czasie i lepij przenosi w czasie i przestrzeni.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również