RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sportowa Gwiazdka w MKS Pogoń Ruda Śląska

 • Dodano: 2015-12-23 10:30
21 grudnia w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty odbyło się świąteczne spotkanie wszystkich członków oraz sympatyków Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Ruda Śląska. 
 
 
Zarząd MKS Pogoń Ruda Śląska dla wszystkich swoich wychowanków ich rodzin oraz sympatyków klubu przygotował świąteczne spotkanie. Na uroczystości oprócz najważniejszego gościa – Św. Mikołaja pojawili się również goście specjalni Marcin Baszczyński reprezentant polski w piłce nożnej, rudzianin i wychowanek MKS Pogoń, a także Dawid Kudła bramkarz Pogoni Szczecin.
 
 
W nastrój bożonarodzeniowy wprowadził wszystkich zespół muzyczny, który przygotował na tę okazję świąteczne przedstawienie. Spotkanie było świetną okazją do podsumowania działań oraz osiągniętych w roku 2015 sukcesów przez rudzki klub sportowy. 
 
 
„Święta Bożego Narodzenia, to niezwykły czas. Ten rok był dla nas bardzo pracowity, ale również niezwykle ważny. Wiele zmian, sukcesów sportowych, które udało nam się osiągnąć, nie byłoby możliwe, gdyby nie wzajemne wsparcie i współpraca wszystkich naszych członków, a także sympatyków naszego klubu. Jesteśmy jedną wielką sportową rodziną. Większość czasu pochłania nam udział w turniejach, treningi, organizacja imprez sportowych. Świąteczne spotkanie jest więc świetną okazją do zatrzymania się, refleksji, a także do podziękowania sobie nawzajem oraz wszystkim tym, którzy wspierają nas na co dzień.” – podkreślał Adam Markiefka Prezes Zarządu MKS Pogoń Ruda Śląska.
 
 
Po spektaklu Prezes Zarządu rudzkiego klubu wraz z Krzysztofem Mejerem – Zastępcą Prezydent Miasta Ruda Śląska obdarowali każdego klubowicza drobnymi upominkami. Zarząd klubu przygotował również specjalne podziękowania dla sympatyków, którzy przez cały rok wspierali działalność MKS Pogoń.
 
 
Większość rzeczy nie byłaby możliwa do zrealizowania, gdyby nie pomoc zarówno finansowa jak i rzeczowa Miasta Ruda Śląska oraz lokalnych firm, m.in. PWiK Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, Biura Podróży PODRÓŻNIK, Madej Wróbel Sp. z o.o., Zakładu Remontowego Maszyn Elektrycznych ELEKTROCARB Sp. z o.o., OEM SOLAR, Parku Pamięci. Za promocję rudzkiego klubu wyróżnienie otrzymali również Marcin Baszczyński oraz Dawid Kudła. 
 
 
„Jestem zadowolony, że mogę tu być dzisiaj z wami. Zawsze podkreślałem, że moim rodzimym klubem jest MKS Pogoń Ruda Śląska. Tutaj stawiałem swoje pierwsze piłkarskie kroki. Wszystkim sportowcom życzę wytrwałości w dążeniu do swoich celów. Mnie udało się osiągnąć bardzo dużo w sportowej karierze, ale mam nadzieję, że wśród was jest ktoś kto być może osiągnie jeszcze więcej ode mnie.” – takie słowa skierował do młodych adeptów piłki nożnej Marcin Baszczyński.
 
 
„Jestem mile zaskoczony, tym co tutaj zobaczyłem i dziękuję, że mogłem być dzisiaj z wami. Teraz dopiero wiem, co znaczy MKS Pogoń Ruda Śląska - klub, w którym jest siła i wola walki. Życzę wszystkim wytrwałości oraz samych sportowych sukcesów” – podkreślał Krzysztof Mejer Zastępca Prezydent Miasta Ruda Śląska.
 
 
Na zakończenie wszyscy odśpiewali wspólnie kolędę. Jak podkreślają organizatorzy jest, to pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie świąteczne spotkanie przygotowane na tak dużą skalę. 
 
 
„Już myślimy o tym, co wydarzy się w przyszłym roku. Mamy mnóstwo pomysłów, ale przede wszystkim mamy, to co jest najważniejsze grupę ludzi połączonych wspólną pasją. Jesteśmy jedną wielką drużyną. Chcemy budować i kreować sportową rzeczywistość w Rudzie Śląskiej dla tych najmłodszych, ale również tych trochę starszych rudzian. W turniejach biorą udział nie tylko zawodnicy, ale również całe rodziny, które kibicują w duchu FAIR PLAY. Integracja, wspólne spędzanie wolnego czasu, uśmiech i radość, to chcemy oferować mieszkańcom Rudy Śląskiej.” – tak podsumował spotkanie Darek Kwol Członek Zarządu MKS Pogoń Ruda Śląska.
 

Komentarze (5)    dodaj »

 • M.

  Widać ogrom pracy włożony aby stworzyć tak piękną uroczystość. Brawa dla Organizatorów. Widać, że dobrze się dzieje w klubie MKS Pogoń Ruda Śląska.

 • https://rudaslaska.com.pl/i,spo

  BRAWO,BRAWO I JESZCZE RAZ BRAWO.WIDAĆ OD PARU MIESIĘCY,ŻE W TYM KLUBIE DZIEJE SIĘ CORAZ LEPIEJ.WYNIKI DZIECIAKÓW SUPER SPRAWA CHOCIAŻ TO SPRAWA DRUGORZĘDNA ALE I KADRA TRENERSKA CORAZ LEPSZA I WYSZKOLONA.JESTEM POD WRAŻENIEM DZIAŁALNOŚCI ZARZĄDU I JEGO CZŁONKÓW

  • https://rudaslaska.com.pl/i,spo
   2015-12-27 23:02
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • mama

  Naprawde taka ladna impreza a dzieci takie zadowolone z prezezentow bylam mile zaskoczona czekam na kolejną

 • mama z pogoni

  No naprawde bylo super a dzieci takie zadowolone BRAWO

 • Kibic MKS pOGOŃ

  Impreza była udana mam nadzieje ze za rok bedzie kolejna

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.