Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Spotkanie autorskie z Beatą Gołembiowską-Nawrocką

  • Dodano: 2015-03-19 20:15, aktualizacja: 2015-03-20 11:00
19 marca do Filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej zawitała Beata Gołembiowska-Nawrocka. To znana i uznana biolożka, fotografka, pisarka, a ostatnio także reżyserka i montażystka.
 

Urodziła się w 1957 r. w Poznaniu. W 1981 r. ukończyła studia biologiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w swoim rodzinnym mieście. W 1989 r. wyemigrowała wraz z mężem i dwiema córkami do Kanady, zamieszkując w Montrealu. W 1997r. ukończyła studia fotograficzne na Dawson College. Jej prace wielokrotnie były wystawiane w galeriach kanadyjskich.
 

Obecnie pracuje dla Queen Art Films, gdzie zadebiutowała jako reżyserka. Jej pierwszy film pt. „Raj utracony, raj odzyskany” jest dokumentem o polskim ziemiaństwie i arystokracji w Rawdon. Jak sama twórczyni podkreśla, film nie opowiedział całości historii, które chciałby przekazać, dlatego też powstał album „W jednej walizce”, który wraz z filmem ukazał się w grudniu 2011r. Kręcenie filmu trwało niespełna 4 dni, zaś jego montaż około miesiąca. Właśnie podczas jego produkcji Beata Gołembiowska-Nawrocka poczuła także pasję montażystki. Od tamtego czasu zajmuje się również montażem (głównie zwiastunów).
 

Mimo sukcesów filmowych, Beata Gołembiowska podkreśla, że lepiej czuje się w pisarstwie, dlatego częściej tworzy książki niż filmy.
 

Spotkanie uświetnił występ uczennic rudzkiej Szkoły Muzycznej – Karoliny Krupy grającej na klarnecie, Joanny Barbińskiej na flecie oraz Kingi Spyry na fortepianie. Ponadto uczestnicy spotkanie mieli okazję zobaczyć debiutancki film reżyserki „Raj utracony, raj odzyskany”, o którym była mowa wcześniej.
 

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • xz

    biblioteka na Halembie żyje

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.