Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sprawdź, jak zmienił się ruch samochodowy na trasie N-S w Rudzie Śląskiej!

  • Dodano: 2020-03-30 13:00, aktualizacja: 2020-03-30 14:24

Czy rudzianie stosują się do najnowszych przepisów dot. ograniczenia poruszania się po ulicach? Czy zmienił się ruch samochodowy w Rudzie Śląskiej? Okazuje się, że tak! Całodobowy ruch na trasie N-S zmniejszył się w ciągu dwóch tygodni o ok. 35%.

Miasto sprawdziło, jak w ostatnim czasie zmienił się ruch samochodowy w Rudzie Śląskiej. Do analizy wykorzystano wyniki z punktów pomiarowych znajdujących się na trasie N-S. Zebrano dane tuż sprzed zamknięcia placówek oświatowych i wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się. Następnie zestawiono je z aktualnymi wynikami pomiarowymi. Do porównania wybrano ten sam dzień tygodnia, czyli czwartek.

Okazuje się, że całodobowy ruch na trasie N-S zmniejszył się w ciągu dwóch tygodni o ok. 35 %. Najmniejszy spadek dotyczy godzin porannych, wiąże się to z dojazdem do pracy. 12 marca miedzy godziną 6:00 a 9:00 trasą N-S poruszało się 10 172 pojazdów. Natomiast 26 marca w tych samych godzinach na drogę wyjechało tylko 7 456 pojazdów.

Zdecydowanie mniej pojazdów porusza się także w godzinach popołudniowych. Tu spadek wyniósł ponad 40%. 12 marca miedzy godziną 15:00 a 18:00 po trasie N-S przemieszczało się 15 068 pojazdów. Analogicznie w tych samych godzinach 26 marca na drogę wyjechały tylko 9 084 pojazdy.

Oznacza to, że po powrocie z naszych firm i zakładów w większości przypadków zostajemy w domu. Za jakiś czas ponownie sprawdzimy dane i zobaczymy, czy tendencja spadkowa zostanie zachowana. Aby tak było pamiętajmy o najważniejszym przesłaniu: #zostańwdomu - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Alojz

    Niech ktoś się zajmie zepsutym termo metrem przy zjeździe kokotaTrzeci dzień pokazuje 22stopnie

  • Ziga z Wirku

    Bo on już jest nastawiony na wakacje.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.