RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sprawdź swój samochód w trakcie sobotniej akcji

  • Dodano: 2017-04-21 11:00

Policjanci z rudzkiej drogówki tradycyjnie wezmą udział w kolejnej akcji promującej bezpieczeństwo na drogach. Będzie symulator dachowania i pokazy ratownictwa. Zapraszane są całe rodziny, nie tylko kierowcy.

22 kwietnia w sobotnie przedpołudnie każdy kierowca odwiedzający stację kontroli pojazdów przy ulicy Bukowej będzie mógł wykonać darmową wiosenną kontrolę swojego samochodu lub jednośladu. Policjanci zwracają uwagę, że stan techniczny pojazdu w dużej mierze wpływa na nasze bezpieczeństwo.

Już kolejny raz rudzka drogówka oraz stacja kontroli pojazdów przy ul. Bukowej zaprasza na bezpłatną kontrolę stanu technicznego pojazdów.

W sobotę 22 kwietnia 2017 roku w godzinach 8:00-14:00, pracownicy stacji skontrolują stan techniczny samochodów oraz jednośladów, a policjanci z drogówki wytłumaczą, jak stan techniczny samochodu czy jednośladu wpływa na bezpieczeństwo na drodze.

Na uczestników sobotniej akcji czekają również liczne niespodzianki, w tym również pokazy ratownictwa drogowego wykonywane przez strażaków - np. pożar samochodu, symulator dachowania, ratownictwo medyczne, w tym ściąganie kasku podczas wypadku.

Tym razem szczególnie zapraszani są motocykliści - dla nich policja przewiduje ciekawy sposób na rozpoczęcie sezonu.

Komenda przypomina, że sobotnia akcja nie jest darmowym przeglądem okresowym auta, który jest niezbędny do wykonania co roku, a jest to darmowa diagnoza stanu technicznego pojazdu.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.