Wiadomości z Rudy Śląskiej

Stany Zjednoczone pokochały Rudę Śląską

  • Dodano: 2016-07-24 11:30

Stany Zjednoczone pokochały Rudę Śląską - to za sprawą Światowych Dni Młodzieży. Prawie 50 mieszkańców Ameryki gości w Parafii pw. św. Barbary w Bykowinie.

W piątek bawili się oni wspólnie na parafialnym festynie, wczoraj spotkali się z innymi pielgrzymami na Muchowcu podczas koncertu, a dziś będą spędzać czas na rudzkim rynku podczas zorganizowanego w mieście występu zespołów gospel oraz Mietka Szcześniaka.

Młodzież z USA przyjechała do bykowińskiej parafii w czwartek wieczorem. Zostali miło przywitani chlebem i solą przez działaczy organizacji parafialnych, którzy ubrali się w śląskie stroje. Wywołało to pozytywne emocje gości. Gorąco przywitali się oni także z rodzinami, u których zostali przyjęci na czas pobytu w Polsce. Kolejny dzień był aktywny. Rano pielgrzymi wyjechali do Oświęcimia, a także do Wadowic - miasta Jana Pawła II. Po powrocie czekał na nich festyn parafialny z grillowaniem, śpiewami oraz zabawami integrującymi. Młodzież wspólnie z parafianami z Bykowiny ochoczo grała w podchody na terenie parafialnego ogrodu.

To świetna zabawa. Wspólnie szukamy numerków ukrytych na całym terenie kościoła. Na nich zawarte są pytania, na które wspólnie odpowiadamy. Nie ma bariery językowej, jesteśmy do siebie bardzo podobni. Amerykanie są weseli i energiczni, choć emocje okazują w bardziej otwarty sposób niż my. - mówił nam jeden z parafian, Pan Marcin, który także brał udział w zabawach z gośćmi z USA.

Ale nie tylko Amerykanie goszczą w naszym mieście. Do Rudy Śląskiej w ramach Światowych Dni Młodzieży przyjechali jeszcze międz innymi Włosi, Francuzi, mieszkańcy Burkina Faso, a także Ekwadoru. Dziś, w niedzielę, o godzinie 17;00 wszyscy spotkają się na Placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. Przyjedziecie?

Stany Zjednoczone pokochały Rudę Śląską

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Erwin

    Piszecie jakby przyjechało conajmniej 10 tys tych obywateli USA,a przyjechało tylko parę osób, wiz do tej pory nie mamy to skąd wniosek że Stany zjednoczone pokochały Rude Śląska ;)

  • Pepe

    Moze zalatwia mieszkancom RSL wizy do USA:)

  • Rudziol

    Do kiedy są? Jutro do guido Zabrze?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.