Wiadomości z Rudy Śląskiej

Stop agresji drogowej

  • Dodano: 2019-09-23 08:15, aktualizacja: 2019-09-20 06:52

Wszyscy dobrze wiemy, że brawurowa jazda na granicy zdrowego rozsądku, prowadzić może do tragedii na drodze.

Prezentujemy przykłady, gdzie kierowcy łamiąc przepisy ruchu drogowego doprowadzili do sytuacji zagrażającej życiu ich samych oraz innych uczestników drogi. Nagrania przesłano na adres poczty stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl.

Coraz więcej filmów trafia na adres poczty stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl. Autorami ich są kierowcy, którzy nie akceptują lekceważącego zachowania na drodze, mogącego doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że my sami, jako kierowcy, decydujemy, czy na drogach będzie bezpiecznie. Na prezentowanym filmie zobaczymy tych, którzy zlekceważyli bezpieczeństwo na drodze. Teraz kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego, odpowiedzą za swoje zachowanie. Za takie wykroczenia, jak poruszanie się pojazdem dwoma pasami jezdni jednocześnie, zmiana pasa jezdni bez sygnalizowania kierunkowskazem, nieuzasadnione hamowanie lub jazda z prędkością utrudniająca korzystanie z drogi innym kierowcom, może grozić wysoka grzywna do 5 tysięcy złotych oraz utrata prawa jazdy nawet na 3 lata.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Padre

    Na miejscu tego motocyklisty nie bawił bym się w szeryfowanie. Jedno muśnięcie i marne szanse na przeżycie. Słupki z barier energochłonnych działają jak gilotyna. Obcinają ręce, nogi no i głowę, zależy jak kto trafi.

  • Kierowca

    Taki zabije czlowieka albo okoleczy a niebyl karany to potem jezdzi sobie autem bo mu prawko oddali powinn takiego za kraty i prawko dozywotnie odebrac

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również