Wiadomości z Rudy Śląskiej

Strefa aktywności - czas na grill i urządzenia sprawnościowe

 • Dodano: 2016-03-18 12:00, aktualizacja: 2016-03-19 07:43

W wakacje mieszkańcy osiedla w Bykowinie wreszcie doczekają się rozbudowy strefy aktywności. Do tej pory wykonano tam ścieżkę spacerowo-rowerową. Mieszkańcy czekają na więcej.

 

Projekt drugi rok z rzędu wygrał w głosowaniu jako zadanie lokalne w budżecie obywatelskim. Za pierwszym razem przyznane 125 tysięcy złotych wystarczyło tylko na roboty ziemne, przygotowanie terenu i wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej. W związku z tym mieszkańcy nie poddali się i w roku 2015 znowu złożyli podobny projekt - tym razem o rozbudowę miejsca. Po raz kolejny zdobyli potrzebną ilość głosów. Do wakacji ma tam zostać zakończony następny etap prac.

 

II etap to montaż czterech urządzeń sprawnościowych oraz betonowego grilla z zadaszeniem systemowym. Firma, która wygra rozpisany niedawno przetarg przygotuje najpierw nawierzchnię pod montowane elementy. Potem oprócz grilla i urządzeń ustawi przy ścieżce piaskownicę wraz z ogrodzeniem stalowym chroniącym miejsce przed zwierzętami, a także zainstaluje tzw. "małą architekturę", czyli ławeczki, kosze na śmieci, stolik. Nad wszystkim czuwać będzie kamera monitoringu miejskiego.

 

Ścieżka łącząca osiedle przy ul. Zgrzebnioka z trasą spacerową przy ul. Górnośląskiej już cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Widać spacerujących z dziećmi rodziców, są rowerzyści i osoby z psami. Czasem na ławkach przysiądzie młodzież. Pojawia się jednak pytanie - czy będzie zalewać? Teren jest bowiem podmokły.

 

W miejscu tym po ulewach często zostają zalewiska. Magistrat tłumaczy, że ma to na uwadze i wszystko zostanie wykonane w taki sposób, aby uniknąć zalewania strefy wypoczynku. Widać to po wybudowanej ścieżce - jej poziom jest podniesiony. Czy to wystarczy? Przekonamy się w praktyce, kiedy strefa już powstanie.

 

Bardzo się cieszę, że coś takiego tu powstanie. Mieszka tu tyle osób, teren był niewykorzystany. Teraz będzie gdzie przyjść w ciepłe dni z dziećmi. - powiedziała nam napotkana Pani Anna, mieszkanka osiedla.

 

Inicjatorka budowy strefy zapowiada, że to nie koniec rozbudowy. Jeżeli tylko takie akcje spotkają się z aprobatą mieszkańców, być może w kolejnych latach powstanie tu skatepark? A może nawet strefa wolnego internetu i boisko? Teren jest duży, a pomysłów nie brakuje.

Zobacz także

Komentarze (22)    dodaj komentarz »

 • Ania

  Ciekawe tylko jak długo to wszystko postoi aż młodociani znudzeni wandale na dopalaczach postanowią dać upust swojej złej energii niszcząc wszystko w zasięgu wzroku. I ręczę, że kamera niewiele tu pomoże

 • all

  Na Starej Bykowinie stoi już trzy lata i nic sie nie stało.

 • fafik

  Nie przeszkadza Wam, ze te grile i place są otoczone przez gigantyczne śmieciowiska? Proponuję utworzyć ranking najbrudniejszych miast Polski. Moja kandydatura na 1. miejsce: RUDA ŚLĄSKA

 • ruda

  Czyli będzie jeden porządny plac w Rudzie bo w pozostałych dzielnicach straszy. Dziwi mnie tak fatalnie wyglądają place zabaw w Rudzie śląskiej bo miejsca między blokami są tylko to wszystko czego na renowację. Np. Halemba, tam nie ma żadnego godnego uwagi placu. To wszystko wgląda tak samo kiedy ja się na nich bawiłam, czyli 25 lat temu...ławka, piaskownica i jedna huśtawka.

 • rudziana

  Wy na tej Bykowinie tylko narzekać umiecie. Ja bym się cieszyła jakby na moim osiedlu takie cos postawili.

 • Ecik

  a co postawili ??

 • bozena

  Mamy plac zabaw a obok urządzenie do ćwiczeń, zaczeto budować strefe wypoczynku, fsktycznie ludzie potraficie tylko narzekać. Przypomnijcie sobie początki z przed 35 lat jak powstawaly osiedla.Chyba jednak dużo zmienilo sie na plus

 • Norbilubi

  Jakoś tak cicho o zmianach w Parku Wodnym ? Czyżby to umknęło dziennikarzom ? Pan Jacek Morek się nie sprawdził ? Dlaczego został odwołany ?

 • Alf

  Szkoda że w Kochłowicach nie umiemy się tak zorganizować i coś zrobic

 • Gienek

  Czy ten grill będzie można uruchamiać tak jak piekarok na Rudzie ? w asyście władz miejskich i orkiestry dentej ?

 • hanys

  a kiedy ring dla kiboli

 • Ecik

  Pumptruck przy szkole ma być. Jeden grill i 4urzadzeniA na 18tys mieszkańców bykowiny kpina. Niech peirw teren porządnie wyrównają.

 • mucek

  Ecik, to jest dopiero początek. trocha cierpliwości - w tym roku zaś bydymy głosować.

 • Mira

  Jakby mieli wyrównać to musieliby pół Bukowiny zasypac. Prawie cała jest w dole.

 • Edek

  Kiedy grilla w parku w kochłowicach najlepiej 3 żeby się nie wadzić:)!!!!????

 • edol

  Bogacze sami sobie zmajstrujcie podwilami.

 • buli

  Fajno daszek bydzie!!! Zaproszom!!! Korsarz na otwarcie dwa w cenie jednego!!!

 • gres

  Podobno pumptruck dla rowerów też tu będzie! Nareszcie na Bykowinie coś sie robi.

 • Heino

  pump truck to tam bydzie po dyszczu jak przyjedzie fojerwera, przywiezom truckiem pumpa i bydom woda pumpać stamtond

 • ścieżka

  Przetarg nie rozpisany tylko roztrzygnięty. Zalewać będzie tylko stary chodnik - ten z płytek, ale kto się tym przejmuje

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.